1. YAZARLAR

  2. Asım Akansoy

  3. Bu daha başlangıç
Çağın Özılgaz

Çağın Özılgaz

Ralli Finali Nefesleri Kesti

A+A-

DAMALI BAYRAK

Geçtiğimiz haftasonu KKTC 2015 Ralli Şampiyonası’nın final yarışı yapıldı. Gazimağusa Bedi’s piknik alanı bölgesinde hazırlanan etapta yapılan yarışa seyircilerden de ilgi büyüktü. Sezonun sondan bir evvelki yarışı olan Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde Deniz Denner –Ömer Topcu ikilisi N4 kategorisinde, Fikri Macila – Mehmet Mişon ikilisi ise A8 kategorisinde şampiyonluklarını garantilemeyi başarmışlardı.
Sezonun son yarışında ise genel klasman şampiyonlukları ile A6 kategorisi şampiyonlukları belirlenecekti. Sezonun son yarışı olan “4.Fikri Macila Anı Sprint Rallisi”ne genel klasman co-pilot şampiyonluğu ihtimali olan Mehmet Kasımoğlu kayıt yaptırmayınca Ömer Topcu start almadan 2015 KKTC Ralli Co-pilot şampiyonu olmayı başardı.
İki etap üzerinden yapılan yarışın ilk etabında A6 şampiyonluğu için mücadele eden Aktan-Akan Palabıyık kardeşler mekanik arıza ile yarış dışı kalınca, kategoride lider durumda bulunan Özgür Turan-Mustafa Zaim ikilisi şampiyonluklarını garantilemeyi başardı.
Geriye günün en önemli mücadelesi, KKTC 2015 Ralli Şampiyonluğu  mücadelesi kalmıştı. Şampiyonada 4,5 puan farkla lider durumda bulunan Fikri Macila ile ikinci sıradaki Deniz Denner arasındaki mücadelenin ilk etabında Deniz Denner ilk sırada yer almayı başardı. İkinci etapta Deniz Denner yine ilk sırada yer aldı fakat Fikri Macila kazanamadığı yarışta şampiyonluğu kazanması için yeterli olan ikinciliği alarak 2014’den sonra üst üste ikinci kez şampiyonluğa ulaşmayı başardı.

Kısa Kısa..
• Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin (KKORD) organize ettiği KKTC 2015 Off Road Şampiyonası’nın final yarışı bu haftasonu yapılıyor. Şampiyonların belirleneceği yarış Gönyeli Plümer Koruluğu’nda saat 10.00’da başlayacak.
• Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü (KKKSOK), 2015 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası’nı 29 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak “6. Mercedes Benz Kombos Klasik Otomobil Rallisi” ile tamamlıyor.

• 2015 TOSFED Rallikros Kupası son 2 yarışı, Bu Pazar Bursa İznik Gölü Kenarında yer alan Orhangazi parkurunda gerçekleştirilecek. İlk 2 yarışın galibi, başarılı sporcularımızdan Ömer Yıldız, Şampiyonluk için mücadele edecek.

• Formula 1’de 2015 sezonu bu haftasonu Abu Dhabi’de yapılacak yarış ile tamamlanıyor. 5,5 kilometrelik Yas Marina pistinde yapılacak olan yarışın sıralama turları yarın Kıbrıs saati ile 15.00’de, yarış ise Pazar günü yine aynı saatte yapılacak ve Digitürk LigTv2’den naklen yayınlanacak.

• Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD), 2015 sezonunu Geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirdiği gezi ve hazine avcılığı etkinliği ile tamamladı. Alpet sponsorluğunda yapılan etkinlik Kalecik’te bulunan Alpet dolum tesislerinde son buldu.

• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) organize ettiği KKTC 2015 Yıldıray Debreli Tırmanma Şampiyonası, 6 Aralık 2015 Pazar günü Mersinlik bölgesinde yapılacak yarış ile tamamlanıyor.

Bu yazı toplam 896 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar