1. YAZARLAR

  2. Necmi Belge

  3. “Mesarya’nın Yıldızı” Cihangir’i yaratan Başkan Ali Karavezirler
Necmi Belge

Necmi Belge

“Mesarya’nın Yıldızı” Cihangir’i yaratan Başkan Ali Karavezirler

A+A-

Bundan tam altı yıl önceydi. İlerde, “Mesarya’nın Yıldızı” olacak Cihangir takımı Balıkesir Stadı’nın bozuk zemininde oynadığı zor maçı 2-0 kazanırken, Birinci Lig’e çıkıyordu.
İşte, o maçta tanıdım bu Mesarya’nın mütevazi ama hırslı genç başkanı Ali Karavezirler’i. Maçtan sonra, müthiş bir konvoy ile Cihangir’e yol alan Cihangir aslında Süper Lig’e doğru yol alıyordu.
Aslında geriye doğru bir flash-back yaparken, 2003-2004 sezonunda BTM Batı Grubu’nda şampiyon olan Cihangir, dönemin Futbol Federasyonu’nun ligde yaptığı düzenleme ile yine BTM’de mücadele etmek zorunda kalıyordu.  Bu kez 14 takımla oynanan ligde 2004-2005 sezonunda şampiyon olarak üçüncü lige yükselen Cihangir, 2005-2006 sezonunda ligi ancak yedinci sırada tamamlayabilmişti. Ancak, Süper Lige çıkmak için motivasyonundan hiçbir şey yitirmeyen Ali Karavezirler başkanlığındak Cihangir mücadeleye inadına devam ediyordu.
Nitekim, işte bu Cihangir bir sezon sonra 2006-2007 sezonunda deplasmanda Mehmetçik’i 2-0 yenerken, ligin sona ermesine daha yedi maç varken, Süper Lig’e yükselen takım oluyordu.
Cihangir’de, tüm bu tüm bu tarihi koşu olurken, büyük Cihangir camiasının başında hep Ali Karavezirler vardı.

-----------------------

Ali Karavezirler kimdir?
Ali Karavezirler 21 Eylül 1966’da kendisiyle beraber zirveye çıkan Cihangir köyünde doğdu. Cihangir’in sevilen kişilerinden Cihangirle bütünleşen ailelerden Hüseyin Karavezirler’in dört oğlundan en büyüğü olan Ali Karavezirler, lise öğreniminden sonra, askerlik görevinin ardından 1987 yılında halen başında olduğu Karavezirler Elektrik Müteahitliği’ni kurdu.
Elektrik Mütahitliği başkan yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği yapan Ali Karavezirler, 1999 yılında başkanlığını devaraldığı Cihangir Spor Kulübü ile zirveye tırmanmaya başladı.
İşte bu müthiş başkan Cihangir’de bir firma olan “KARAVEZİRLER” isimini Kıbrıs Türk futboluna ölümsüz bir şekilde yazdırıyordu.
2007-2008 sezonunda artık “EFSANEVİ BAŞKAN” olma yolundaki Ali Karaverizler ile  Süper Lig’e ısınan mavi-lacivertli Cihangir  müthiş bir çıkış yakalıyordu.
İşte bu müthiş çıkış sonucu, benim o günlerde yazdığım bir yazıda, bugün onurla kullandığım  ve adeta Kuzey Kıbrıs’ın ezberlediği “Mesarya’nın Yıldızı Cihangir” ünvanının mimarı oluyordu.
Bu hızla, Cihangir’i adeta Mesarya’da “Yenilmez aramada ve en zor deplasman” konumuna getiren Ali Karavezirler, özelde Cihangir’in, genelde Mesarya’nın efsane başkanılığını 2008-2009 sezonunda huzurla Koray Güvenoğlu’na devretti .
Koray Güvenoğlu’ndan sonra ise, başkanlık görevini en az Ali Karavezirler kadar değerli olan kardeşlerinden Aytaç Karavezirler devraldı. Başkan Aytaç Karavezirler yönetimindeki Cihangir hala daha “Mesarya’nın Yıldızı” olmaya devam ediyor.

--------------------

KTFF’de Asbaşkanlık
Ancak, futbola ve Cihangir’e olan turkusu devam eden Ali Karavezirler 2010 Kasım’ında  Hasan Sertoğlu başkanlığındaki yönetim kurulunda Asbaşkan oluyordu.
Bu görevi de başarı ile yürüten Karavezirler, şimdilerde 2013 28 Temmuz’un da yapılacak erken genel seçimlerinde CTP-BG’den kontenjan adayı.
Bu zor seçimden de başarı ile çıkacağına inandığım Ali Karavezirler’in en büyük özelliği yüreği insan sevgisi ile dolu biri olması.
Veee son söz, Ali Karavezirler’in Hüseyin ve Şenay isimli iki pırıl pırıl çocuğu var. İyi ki varsın Ali Karavezirler.

Bu yazı toplam 2802 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar