1. YAZARLAR

  2. Sevgül Uludağ

  3. “Kayıp” yakınının kitaplarına İngiliz Üsleri’nden yasak!
Sevgül Uludağ

Sevgül Uludağ

0090 542853 8436/00357 99 966518

“Kayıp” yakınının kitaplarına İngiliz Üsleri’nden yasak!

A+A-

11 Aralık 2014 Perşembe akşamı AKEL Larnaka Örgütü tarafından düzenlenen “kayıp” yakını Leyla Kıralp’ın kitaplarının tanıtım etkinliğine götürülecek kitaplar İngiliz Üsler Polisi’nce “yasaklandı”!

Kitap etkinliği için İkibuçuk Mil kapısından güneye geçerken İngiliz Üsler Polisi Leyla Kıralp’ın kitaplarını geçirmesine izin vermedi! Leyla Kıralp’a “Ben izin vermem, al kitaplarını ve git Metahan’dan geç da Larnaka’ya git!” diyen İngiliz Üsler Polisi’nde görevli bir Kıbrıslıtürk polis, kitap etkinliğinin “kitapsız” yapılmasına neden oldu!

Leyla Kıralp’ın “Paylaştığımız Islak Beyaz Mendil” başlıklı otobiyografisi ile “Kaybolan Gökkuşağımız” başlıklı öykü kitabına “geçiş izni” çıkmayınca, kitaplar etkinlikte yer almadı.

Yine de Larnaka’da Vasilca Kültür Örgütü Konferans Merkezi’nde kitapsız da olsa etkinlik gerçekleştirildi.
Etkinlikte AKEL Larnaka Örgüt Başkanı Hristalla Antoniu bir konuşma yaparak Leyla Kıralp’a bir onur plaketi ve çiçekler sundu. Leyla Kıralp’ın bir “kayıp” yakını olarak adamızın yeniden birleştirilmesi ve barış için yürüttüğü çalışmalar ve yaptığı katkı nedeniyle onore edildiği belirtilen gecede bir konuşma yapan Leyla Kıralp da özellikle “kayıp” yakınlarının çok büyük acılar çektiğini belirtti. Kıralp barıştan, sevgiden, anlayıştan, nefret ve intikam ile savaşa karşı adamızın birleştirilmesinden söz ederek barış için mücadele çağrısı yaptı. Leyla Kıralp’ın oğlu Dr. Şevki Kıralp da gecede yaptığı konuşmada “Kaybolan Gökkuşağımız” kitabında yer alan “kayıp” yakınlarının yaşadığı dramdan ve diğer öykülerden söz etti.

Gecede Umut Albayrak ile Kulis Theodoru da barış şarkıları söylediler.

 

Bu yazı toplam 2268 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar