1. YAZARLAR

  2. Konuk Yazar

  3. Hüseyin Arca: Gol Pozisyonu Kaçtı!
Konuk Yazar

Konuk Yazar

Hüseyin Arca: Gol Pozisyonu Kaçtı!

A+A-

KONUK YAZAR

Hüseyin Arca


Diğer spor dallarını bilmem, ama futbol oynayan ve futbolu bilen insanlar “Gol Pozisyonu” ne demektir iyi bilirler.
Yine de ben kısa bir açıklamasını yapayım. Gol pozisyonu, topa gerektiği gibi vurulması gol olma olasılığının en yüksek olduğu pozisyondur.
Tıpkı, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun (KTFF) bir yıl önce elde ettiği pozisyon gibi.

***

KTFF, 14 ay önce gol pozisyonu yakalamıştı. Dünya Futbol Federasyonu (FIFA), Avrupa Futbol Federasyonu (UEFA) ve Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP) ile bir araya gelinmiş, ayni fotoğrafta yer alınmış ve ayni geçici metine imza atmışlardı.
(Burada KTFF’nin yıllardır Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile bunu başaramadığını not etmek önemlidir.)
KTFF’ye tepkiler de vardı, destek de. KTFF yaptığı basın toplantılarında Kıbrıs Türk halkının desteğinin %85 olduğunu belirtiyordu. Ve… Dışa açılım sürecinin bir yıl içerisinde sonuçlanacağını söylüyordu.

***

Günler, aylar ve sonuçta yıl da geçti. “Attığım imzanın arkasındayım” dendi. Ancak, “Önce haklarımız verilsin” denmeye başlandı.
Ayni süreçte “Futbolcu sözleşmesi” diyen Futbolcular Derneği’ne de “Süreç tamamlanınca kendiliğinden çözülecek” deniyordu.
KTFF’nin dışa açılım süreci sonuca varmadı. Başka bir değişle gol pozisyonu kaçtı. Gelinen nokta ve yaşanan olumsuzluklar ortada.
Gol vuruşunu yapamayan futbolcuların hakeme bağırıp çağırdıkları gibi, dışa açılım sürecinde başarılı olamayıp sorunu çözemeyenlerin futbolda boykot çağrısı yapmaları ne kadar doğrudur?

Bu yazı toplam 2825 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar