1. YAZARLAR

  2. Kutlay Erk

  3. ÖZEL SEKTÖRDE SENDİKALAŞMA...
Zeki Kayalp

Zeki Kayalp

Dünyada bir ilk

A+A-

Serdarlı takımı dünyada bir maçta altı puan kaybedecek ilk takım ünvanını elde ederek rekorlar kitabına girebilir. Nasıl olur demeyin! KKTC’nin bozuk düzeninde herşey her an olabilir. Hem de göz göre göre.

Çarşamba günü oynanan SERDARLI-ÇETİNKAYA maçı Kıbrıs Türk tarihine kara leke olarak geçmiştir. 
Babalarımızın oynadığı, Kıbrıs Türk mücadele tarihine ismini altın harflerle yazdırmış Çetinkaya gibi bir kulübün, “Çapaçulliler” tarafından ismini lekeletmesi kabul edilir bir durum değildir. Kulüp tarihinde bu bir ihanet ve tecavüzdür. Bu ihaneti ve tecavüzü işleyenlerin sorgulanması yargı önüne çıkartılması kaçınılmazdır.
Gerçekten de inanılmaz bir senaryo. Hollywood’ta çekilen filmler bu film karşısında sınıfta kalır. Oscar’a aday olsa, hiç kuşkusuz yalan üzerine en iyi senarist, en iyi oyuncu, en iyi yönetmen, en iyi görüntü, en iyi ses, kısacası tüm dallarda altın ödülün sahibi olurdu.

Çetinkaya kulübünün küme düşeceği aylar öncesinden biliniyordu. Sezon başından bugüne kadar kötü yönetilip küme düşmeyi hak eden takımların başında gelmekteydi. Çetinkaya gibi bir takım düşecekse onuruyla, kalacaksa da onuruyla kalmalıydı. Play-out maçlarına baktığınızda küme düşmesi neredeyse kesinleşmişti. Bağcıl maçında aldığı mağlubiyet moralleri sıfırlamış, diriliş için son çare masa başı kalmıştı. Özellikle son gece operasyonlarıyla ünlü bir ülke olduğumuz için de SERDARLI ve ÇETİNKAYA bu işi masa başında bitirmişler.

Düşüne bilirmisiniz? Serdarlı en önemli Play-out maçına çıkıyor. Alacağı beraberlikle ligde kalıyor. Tarihinde hiç bir cezalı oyuncuyu bir sonraki maç oynatmamış. Ne hikmetse hayati önem taşıyan maçta dört sarı kartlı futbolcu bilinçli sahaya sürüyor. Üstelik bir önceki maç yani Gençler Birliği maçında bu oyuncunun sarı kart görüp cezalı olduğunu bırakın Kıbrıs’ta, Uganda da biliniyor. Bu yetmezmiş gibi Çetinkaya maçı devre arası skor 0-0 devam ederken takım medazori sahadan bilinmeyen güçler tarafından çektiriliyor. Başta federasyon olmak üzere bizler de bu olaya seyirci kalıyoruz. Hiç kime kusura bakmasın ama bu senaryoya inanan gerçerkten “APTAL”dır.

7 MAYIS 2015, Kıbrıs Türk futbol tarihinde SERDARLI-ÇETİNKAYA  ŞİKE  SKANDALI olarak geçmiştir.
Hiç kimse bana çıkıp, biz bilmiyorduk, haberimiz yoktu, tüzük şöyle söylüyor, tahkime gidildiğinde böyle olur, federasyon yönetim kurulu şu kararı aldı demesin. Ortada apaçık bir ŞİKE var. Herkes biliyor. Yapan belli. Alan belli. Satan bellidir. KTFF’nun yapması  gereken;  her iki takımı ligden ihrac edip, futbolun önünü açmaktır. Aksi halde KTFF ve Hasan sertoğlu da bu lekeyle yaşamaya mahkum edilecektir.

NOT: Dr. Dizdarlı’ya yayınlamış olduğu kitap için teşekkür ederim. Dr. Okan Dağlı gibi Dizdarlı da müthiş iş başarmış. Tebrikler.

Bu yazı toplam 1495 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar