1. YAZARLAR

  2. Kutlay Erk

Çağın Özılgaz

Çağın Özılgaz

Denner Kazandı, Şampiyonluk Finale Kaldı

A+A-

Geçtiğimiz hafta uzun bir aradan sonra yine Kantara’daydık. KKTC 2014 Yıldıray Debreli Tırmanma Şampiyonası, Çocuk Metal, Swap racingparts ve Kaplıca Hotel’in katkılarıyla merhum Oğuz Özyalçın anısına organize edildi.
Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği Tırmanma Şampiyonası’nın 4’üncü ayak yarışıydı bu. Şampiyona lideri Deniz Denner – Ömer Topcu ikilisi ve şampiyona ikincisi Mehmet Çocuk – Güner Şevketoğlu ikilisi için şampiyonluk yolunda kritik olan yarışı Deniz Denner – Ömer Topcu ikilisi kazandı. Sorunsuz geçtiği etabı, etap rekoruyla tamamlayan Deniz Denner puan farkını 5’e çıkararak final yarışına büyük avantajla çıkma şansını yakaladı.
Şampiyona ikincisi Mehmet Çocuk ise, güney kesimde yaz aylarında katıldığı tırmanma yarışında kaza yapmış ve aracına büyük hasar vermişti. Bu yarışa yeni hazırladığı Mitsubishi Lancer Evo 6 ile katılan Çocuk, ilk etapta fren arızası yaşayınca etabı yavaş geçmek zorunda kaldı. İkinci etaba daha iyi fakat yine sorunlu frenle çıkan Çocuk ikinci en iyi zamanı yaparak şampiyonadaki hasarı minimum da tutmayı başardı. ikili arasındaki şampiyonluk düğümü 7 Aralık tarihinde yapılacak olan final yarışında çözülecek.
Podyumun son basamağında ise sürpriz bir isim vardı. 4x4 araçları geride bırakarak en iyi üçüncü dereceyi elde eden Kemal Topcuoğlu – Orçun Yırık ikilisi Honda Civic Type R araçlarıyla ile üçüncü sırada yer almayı başardılar. İstikrarlı performansı ile gün geçtikce kendini geliştiren Ahmet Öksüzoğluları – Ömer Behlül ikilisi ise E4 kategorisinde ilk sırada yer alırken genel klasman da da altıncı sırada yer almayı başardılar. S2 kategorisinin zirvesindeki isim ise Selen Bilgimer – Sadık Bilgimer ikilisi vardı.

----------

Kısa Kısa..

• 2014 Uluslararası Kuzey Kıbrıs Rallisi bugün başlıyor. 2 gün sürecek olan ralli bugün 15:00 ve 16:00’da 2 kez üst üste geçilecek Dikmen etapları ile başlayacak. 17:30’da ise Cemsa özel seyirci etabı geçilecek. Rallinin ikinci gününde ise 3 Kez Ercan etabının ardından 3 kez Balıkesir etapları geçilip ralli sona erecek.

• MotoGP’de geçtiğimiz hafta Malezya’nın Sepang pistinde sezonun 17’inci ve sondan bir önceki yarışı yapıldı. Marquez’in kazandığı yarışta ikinci sırada Rossi, üçüncü sırada Lorenzo yer aldı ve Şampiyona ikinciliği yarışı son yarışa kaldı.

• Dünya Ralli Şampiyonası’nın 12’inci ve sondan bir önceki yarışı geçtiğimiz hafta İspanya’da yapıldı. yarışı kazanan Volkswagen pilotu Sebastien Ogier üst üste ikinci Dünya şampiyonluğunu elde etti.

• Formula 1’de sırada Amerika var. Amerika’nın Austin pistinde yapılacak olan yarışın sıralama turları yarın akşam 20:00’da, yarış ise Pazar akşamı 22:00’da yapılacak.

Bu yazı toplam 897 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar