1. YAZARLAR

  2. Eren Şişik

  3. Yalova’nın çöküşü…
Eren Şişik

Eren Şişik

Yalova’nın çöküşü…

A+A-

Bostancı Fikri Karayel Stadı’nda haftanın beklide en kritik karşılaşmalarından biri Yalova ile Hamitköy arasında oynandı. Bir tarafta son iki haftada Çetinkaya ve Mağusa Türk Gücü takımlarından puanla dönüp moral bulan Yalova, diğer tarafta ise son haftalarda zorlu maçlardan puan çıkaran ve çıkışta olan Hamitköy.
Özellikle Yalova açısından çok kritik bir karşılaşma olduğu hafta başından beridir dillendiriliyordu. Çünkü Yalova takımı birebir rakibi konumundaki Hamitköy’ü mağlup etseydi ligde kalma adına umutlanacaktı. Ama “evdeki hesap çarşıya uymadı”. Yalova maça aşırı bir hırsla konsantre olunca, bu durum takım içindeki dengeleri alt üst etti. Oyuncular maç boyunca birbirileriyle kavga ederken, Hamitköy takımı da farkı artırmakta zorlanmadı. Yalova’da takım içindeki disiplin sorunu açıkça görülüyor. Yalova takımında savunma bu maçta çok boşluklar verdi ve Kingsley’i sürekli savunma arkasına kaçırdı. Anlayamadığım bir konu da Amadou’nun orta sahada oynamasıydı. Amadou’nun çok kaliteli bir yabancı olmadığı ve bir orta saha oyuncusunda olması gereken özellikleri taşımadığı ortada. Bülent Aytaç, Amadou’yu ortada oynatırken geride ise Azmi ve Mustafa ikilisine yer verdi. Bu ikilinin uyumsuz futbolu da farklı mağlubiyeti getirdi. Takımda daha fazla sorumluluk alması gereken Ertuğ, Ali Juman ve Burak Koçar da etkisiz olunca takımın gol yollarında da eli kolu bağlandı. Yalova’nın bir an önce takım içerisindeki problemlerini çözmesi gerekiyor. Aksi takdirde üzülerek söylemeliyim ki bu takım Süper Lig’de bu yıl çok yara alır. Takımda Zekai Serdar dışında ön plana çıkan isim yoktu. Maç içerisinde yaşanan bir olay da adeta izleyenleri şok etti. Maçın 70. dakikasında tribünlerde çıkan gerginlik sonrası Yalova futbolcusu Burak Koçar maçı bırakıp tribünlere doğru hareketlendi. Bu esnada da sinirini kendi takım arkadaşı Azat Tip’ten çıkarmaya kalktı ve iki oyuncu bir anda maçı bırakıp birbirilerinin üzerine yürüdü. Bu olaydan sonra ise oyundan alınan Burak Koçar, takım arkadaşlarına büyük bir saygısızlık yaparak oyundan çıkmayı reddetti ve oyunda kaldı.
Hamitköy’e bakacak olursak bana göre dün çok iyi bir oyun sergilediler. Maça ne kadar da tutuk başlasalar da Yalova’nın üzerlerine çok fazla gelmemesinden faydalanarak daha rahat atak yaptılar ve golleri buldular. Hamitköy takımı maça daha çok, kontrollü başlayıp kontra ataklarla gol aradı ve bunda da başarılı oldu diye düşünüyorum. Maç öncesinde sakat oyuncularının da olması sebebiyle Hamdi, Hamza ve Allen sakat sakat oynamak durumunda kaldı. Hamitköy bana göre dün çok önemli bir üç puanı hanesine yazdırdı. Özellikle Mehmet Özkasnak ve Hamza Ekşi ikilisi savunmada sıfır hatayla oynadı ve Yalova ataklarını başlamadan bitirdiler. Kingsley’i dün hayranlıkla izledim. Bir hücum oyuncusunun yapması gereken her şeyi yaptı. Savunmayı adeta hallaç pamuğu etti ve bulduğu 3 golle takımı için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Zeki Çetinkol’a ise ayrı bir parantez açmak istiyorum. Yıllarca Çetinkaya’da Hasan Piro gibi bir kaleciyle çalışması ona çok şeyler katmış. Maç 1-0 iken yaptığı kritik kurtarışla belki de takımının dün 3 puan almasındaki başrol oyuncularından biriydi.
Maçın hakemi Kerem Eran ise maçta vasatı aşamadı. Özellikle tartışma içine giren Azat ve Burak’a kart bile vermemesi eksi bir not olarak geçti. Zaman zaman sertliklere müsaade eden Kerem Eran verdiği kararlarla iki tarafı da memnun edemedi. Yardımcıları da ona ayak uydurdu.

Bu yazı toplam 1787 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar