1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. Özgürgün: Para dediğin nedir ki, gönüller bir olsun!
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Özgürgün: Para dediğin nedir ki, gönüller bir olsun!

A+A-

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’den itiraflar… Dün sosyal paylaşım sitesinde, şu paylaşımlarda bulunan Özgürgün adeta ‘acı ama gerçek’ dercesine şunları ifade etti:

“Yerel Yönetim ciddi iştir. Çocuk oyuncağı değildir. Seçim öncesi çalışmalar da bu bilinçle yapılmalı. UBP'nin her adayının programı hazırdır
UBP camiasının önemli özelliklerinden biri de şudur:
PARTİ KENDİSİNİN DESTEKLEMEDİĞİ BİRİSİNİ DE ADAY GÖSTERSE oyunu o kişiye verir.
Diyorlar ki yerel seçimler için UBP'NİN PARASI YOKTUR. PARA DEDİĞİN NEDİR Kİ, GÖNÜLLER BİR OLSUN!”


--------------------------------------------------
 

CTP Gönyeli’de yarı yarıya kadın

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG)’nin Gönyeli’deki belediye meclis üyesi adaylarının yarısı kadın oluyor.
CTP-BG varolan yüzde 30 kotasının üzerine çıkılan Gönyeli’de, kadın adayların fazla olması hem mutluluk, hem heyecan yarattı. 
Önceki gün CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Doğuş Derya ise, bu bilgiyi sosyal paylaşım sitesinde, “Gönyeli'de SÜRPRİZ var. Bu SÜRPRİZ Kıbrıs siyasi tarihi açısından da çok önemli” diye duyurdu.

 

------------------------------------------

İskele’de Sayılı’ya destek…

CTP-BG İskele Belediye başkan adaylığı için Bilen Sayılı ismi üzerindeki baskılar çoğaldı. Sağda ‘kim kazanacak’ kavgası yaşanırken ve Halil Orun ile Hüseyin Avkıran Alanlı birbirine karşı sert eleştirilerde bulunurken, İskele halkı İskele’ye artık ‘kadın elinin’ değmesini istiyor.
Sayılı’nın, daha önce adı geçen Ahmet Polili başta olmak üzere, tüm parti tabanından, üyelerinden ve vatandaşlardan destek bulması da Sayılı’yı adaylığa doğru yakınlaştırıyor.


-----------------------------------------

K.Deniz Dana muradına erdi

UBP, en nihayet kararını verdi ve Lefkoşa Belediye Başkan adaylığına, eski kaymakam Kemal Deniz Dana’yı aday gösterdi.
Geçen belediye seçimlerinden itibaren belediye başkan adayı olmayı büyük bir istekle isteyen Dana, hem partisinden hem de parti üyelerinden gerekli desteği görmemişti.
Geçtiğimiz haftalarda da Dana’nın adaylığı gündeme geldiğinde, birçok partili yüksek sesle, aday olmaması gerektiğini söylüyordu.
Ancak, aday bulma sıkıntısına giren UBP biraz da zoraki, Dana’yı aday gösterdi. Ama Dana’nın adaylığı ne UBP’li de ne de vatandaşta heyecan yaratmadı. 


 

-----------------------------------------------

Güngördü UBP’den istifa edecek mi?

UBP Genel Yönetim Kurulu (GYK), önceki gün yaptığı toplantısında Girne’de bağımsız aday olan Nidai Güngördü’yü destekleme kararı aldıklarını açıkladı.
Bu durum gülünç değil mi?
Halen daha UBP üyesi olan ve DP ile ittifakta yaşanan sorunlar sonucu, ‘bağımsız aday’ olarak ortaya çıkan Güngördü, ne kadar bağımsız bir aday ki?...
Merak edilen şu, Güngördü, seçimden önce UBP üyeliğinden istifa edecek mi? Yoksa seçmeni etkilemek için ‘bağımsız aday’ numarası yapılmaya devam mı edilecek? Seçmen kandırılacak mı?

----------------------------------------------------

Tekerek ve Öztoprak resmen aday…

Dün CAFE KULİS’e aday olduğunu açıklayan DP-UG Lefke Belediye Başkan adayı Hüseyin Öztoprak ve DP-UG’nin Girne’de teklif götürdüğü isim olan Başak Tekerek, resmen, DP-UG’nin belediye başkan adayları oldu.

DP-UG, resmi açıklama yaparak, Öztkoprak ve Tekerek’in adaylığını açıkladı.

Bu yazı toplam 1842 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar