Çağın Özılgaz

Çağın Özılgaz

Denner’den Liderliğe Uzanan Galibiyet

A+A-

Geçtiğimiz hafta sıcağa rağmen Ardahan’daydık. Sıcak havanın etkisiyle az olması beklenen seyirci, tahminlerden fazlaydı. Sezonun bir sonraki yarışının yaklaşık 3 ay sonra olacak olmasının da bu kalabalığın olmasına etkisi olduğunu düşünüyorum.
Yarışa öncü araç görevi yapmak amacıyla katılan driftcilerin yanısıra 22 yarışmacı kayıt yaptırmıştı fakat, aracında antremanlar öncesi mekanik arıza çıkan Fuat Azaerler ve 4 yarışmacı daha katılmayınca 15 yarışmacı mücadele etti.
1:56,892 ile günün en iyi derecesini elde eden Deniz Denner – Ömer Topcu ikilisi, Tırmanma için hazırladıkları yeni arabalarıyla birinciliğin sahibi oldular. İlk etap da elde ettiği 1:58,139 ile Mehmet Çocuk – Güner Şevketoğlu ikinci olurken son etap da elde ettikleri 1:58,984 ile Salih Çelikkaya – İbrahim Çelikkaya üçüncü olmayı başardılar.
Çekişmeli ve keyifli geçen yarışın ardından akılda kalan tek olumsuzluk, E4 kategorisinde mücadele eden Doğa Koyuncu’nun yoldan çıkarak kaza geçirmesi oldu. Co-pilotuyla birlikte sağlıklarının yerinde olması ise sevindirici olan tarafıydı.
Yarış öncesi Şampiyona’nın zirvesinde bulunan Özhan Karaduman, aracını yetiştiremediği için yarışa kayıt yaptırmasına rağmen start alamayınca şampiyona da üçüncü sıraya geriledi. Bu sonuçla yeni lider Deniz Denner olurken, Mehmet Çocuk ikinci sıraya yükseldi.

Kısa Kısa..
• Geçtiğimiz hafta Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü’nün organize ettiği ve Lapta belediyesinin sponsorluğunda gerçekleştirilen Klasik Otomobil Rallisini Çağan Ilgar – Derya Ilgar ikilisi kazandı.

• Formula 1’de geçtiğimiz hafta yapılan sezonun 8’inci yarışını Mercedes pilotları ilk iki sırada tamamladı. Büyük çekişmeyle başlayan yarışta Williams pilotlarını geçmeyi başaran Rosberg ve Hamilton sırasıyla 1 ve 2 olmayı başardılar. Üçüncü sırada ki isim ise Valtteri Bottas’dı.

• MotoGP’de sezonun tek Cumartesi yarışı bu haftasonu Hollanda’da yapılıyor. Assen pistinde yapılacak olan yarış, yarın 15:00’da başlayacak.

• WRC’de Sezonun 7’inci yarışı, Polonya ile Litvanya’nın ortaklaşa düzenlediği yarış ile devam ediyor. Toplamda geçilecek 24 etap ile son bulacak yarış, dün koşulan 3 etap ile başladı. Pazar günü 13:00’de geçilecek güç etabı ile son bulacak.

• SHARK sponsorluğunda ve Zet ile Speed in Cyprus’un ortaklaşa düzenlediği, her yıl geleneksel olarak düzenlene motorsporları şöleni bu sene yeniliklerle yapılıyor. Yarın Zet karting pistinde yapılacak olan organizasyon da Drift Attack, Time Attack ve Karting Attack yarışları yapılacak. Organizasyon 17:00’da başlayacak.

Bu yazı toplam 882 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar