1. YAZARLAR

  2. Zeki Kayalp

  3. Darbe girişimi...
Zeki Kayalp

Zeki Kayalp

Darbe girişimi...

A+A-


KKTC’nin sporla ilgilenmeyen Spor Bakanı, Hasan Sertoğlu’nun basın toplantısı öncesi apar topar kulüblere göndermiş olduğu mektupla “DARBE” girişiminde bulunmuştur. Basın toplantısı öncesi yaptığı açıklama ile futbol ailesini “aptal” yerine koymuş... basın toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda gerçek yüzünü göstermiştir. “Futbolumuzun dışa açılması için birçok çare vardır”, “KOP’a giriş intihardır”, “KTFF ile ilişkilerimi askıya aldım” diyen geçici Spor Bakanının şu soruları yanıtlamasını isterim.

Çare nedir?
Çareden kastınız bireysel kurtuluş mu?
Yoksa, çare dediğiniz, kulüplere üç beş kemik atarak susturmak mı?
KOP’a giriş intiharsa, neden Derviş Eroğlu Kıbrıs konusunda görüşme yapıyor?
Neden Anastasiadis’i masaya gelmek için zorluyor? Neden o görüşmeler intahar değil de, KOP’la FIFA ve UEFA ile görüşmek intihardır.
KOP’a giriş ve FIFA-UEFA’nın tescilleyeceği KTFF, şu andaki yapıdan nasıl daha kötü olabilir?
Sözde spor bakanı sıfatıyla, kulüplere apar topar mektup gönderip genel kurullarına müdahale etmeniz, KTFF ile ilşikilerinizi askıya almanız (sanki de vardı), KTFF’na karşı bir DARBE girişimi değilmidir?

Masada başka, çarşıda başka konuşma dönemi artık bitmiştir. 40 yıldır yeterince yalan duyduk, kandırıldık, azarlandık, tehdit edildik, damga yedik. Yeni süreçte buna asla iznimiz yoktur. Hasan Sertoğlu’nun dediği gibi futbolda bir dönem kapandı. Yeni bir dönem açılmıştır. Yeni döneme alışan hayatta kalacak. Alışamayan gidecektir. KTFF ile ilişkilerinizi ister askıya, ister dolaba, isterse fırına koyunuz. Ancak bu süreçte spor kamuoyu sizlere ve sizin gibi düşünenlere bu ülkeyi “Dingo’nun Hanı’na” çevirme yetkisi vermeyecektir. Çünkü bu dönemde Hasan Sertoğlu ve Sertoğlu gibi düşünenler kalacak. Arabacı takımı, memleketi çiflik düzenine çevirenler gidecektir. 

Toplumun yüzde doksanının onay verdiği KTFF ile ilişkilerini askıya alan Serdar Denktaş, esasında toplumla ilişkilerini askıya almış, toplumu hiçe sayıp, çiflik düzenini onaylamıştır. İnsanların artık bu sözlere, bu tehditlere karnı toktur.  “Benim istediğim adımı atmayan hayatta kalamaz” mantığının tabusu dün KTFF’nun toplantı odasında yıkılmıştır.  Yeni süreç Kıbrıs Türk gençliğine hayırlı uğurlu olsun.

Bu yazı toplam 1184 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar