1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. UBP 2’ye bölündü
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Yazarın Tüm Yazıları >

UBP 2’ye bölündü

A+A-

UBP’de Mağusa bilmecesi devam ediyor.
UBP Mağusa İlçe Yönetim Kurulu, DP’nin adayı olan sonradan bağımsız adaylığını açıklayan İsmail Arter’in desteklenmesi konusunda ısrar ederken, UBP Genel Yönetim Kurulu, UBP adayının çıkması yönünde tavır ortaya koymaya çalışıyor.
2’ye bölünen UBP’de, partililer de İsmail Arter’in desteklenmesine kesinlikle karşı çıkıyor, merkeze baskıda bulunuyor.
Ardı ardına yapılan toplantılarda ise bir türlü sonuç alınamıyor.
UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün geçtiğimiz gün  Mağusa İlçe Yönetim Kurulu ile yaptığı toplantıda, “Kendi adayımızı çıkarmalıyız” görüşünü ortaya koysa da Mağusa İlçe Yönetim Kurulu’nun Arter’i destekleyelim tavrına karşın net bir sonuca ulaşamıyor.
Sorun ortada dururken, partililer ittifaka kesinlikle karşı çıkarken, UBP’nin Mağusa’da kimi aday göstereceği noktasında ise ‘güçlü’ bir isim de ortada yok.
Tüm bu bilinmezlikler  sürerken, kafa karıştıran açıklamalar da yapılıyor.
Geçtiğimiz gün bir televizyon programına katılan Bağımsız Belediye Başkanı İsmail Arter, UBP’nin destek kararı alacağını beklediği yönünde ifadelerde bulundu.
Dün ise Ada TV’de Gözde Akben’in konuğu olan Ersin Tatar,  “Arter Mağusa'da ortak adaydı bağımsız olması önemli bir gelişmeydi ve Mağusa ilçesi merkeze destek kararı verdi... Hayırlısı olsun” açıklamasında bulundu.

---------------------------------------------------

 

Kemal Deniz Dana’ya DP’den oy yok…

UBP ve DP ‘ittifakı’ tam bir rezalet ile sonuçlandı. Özellikle DP’de kendi adına birçok üyesinin istifa etmesiyle, tabanını küstürmesiyle büyük bir kayıp yaşadı.
Ancak buna rağmen bazı yerlerde ‘işbirliği’ olabilir mi diye nabız yokluyor.
UBP Mağusa İlçesi, Mağusa’da İsmail Arter’i destekle yönünde tavır ortaya koyarken, Lefkoşa’da UBP  Lefkoşa Belediye Başkan adayı olan Kemal Deniz Dana’ya DP’nin destek vermesi beklentisi var.
Ancak, hem UBP adayı olması hem de DP’lilerin kesinlikle ittifaka karşı çıkması, “Dana’ya DP’den oy yok” yorumlarını da beraberinde getiriyor.
DP-UG kulislerinde, bu konuda parti yönetiminin ‘işbirliği’ yapma eğiliminde olması halinde, üyelerin yönetimin kararına uymayacağı konuşuluyor.

--------------------------------------


Tatar’dan tepki çeken açıklama…

UBP Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, UBP ile DP-UG ittifakının hedefini açıkladı: Büyük belediyelerin CTP'nin elinden alınması hedefti...
Dün Ada TV’de yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen Tatar, “UBP'nin büyük belediyeleri alması başarının işareti olur. Sayısal açıdan çok ama küçük belediye değil hedef” dedi.
Tatar’ın açıklamalarını duyan izleyiciler ise, sosyal paylaşım sitesinde Tatar’a tepki gösterdi:
-Hedefe bak sen...insan bir der milleti refaha kavuşturmak, ekonomiyi düzeltmek, yeni is olanakları yaratmaktır amacımız ama gel gör ki milletin amacı belediyeleri kapmak...unutmasın ki Dipkarpaz Belediyesi UBP’nin elinde ve durumu ortada!..”
-Meyve veren ağaç her zaman taşlanır. Bu nasıl bir mantık saçmalama Tatar..


---------------------------------------------

YORUM

Siyaset simsarları

“Tarih tekerrürden ibarettir derler, katılırım. Ancak bir yanlışın tekerrürü, hele hele çok kısa bir sürede tekerrürü gündeme gelirse, bir yerlerde bir yanlışlık var demektir. Gerçekte partili olmayan, esasta siyasi bir duruş yerine kişisel çıkar hesapları yapan bu simsarlar evcil hayvanlarımızı rahatsız eden parazitler gibi hep var olacaktır. Zaman be zaman silinecek, zaman be zaman yine ortaya çıkacaklardır. Bu tekerrürleri, 20 yıllık kesintisiz geriye gidişle birlikte analiz etmek zahmetine katlanırsanız nedeninin her defasında zayıf, telkinlere ve tekliflere açık olan DP liderliğine dayandığını görürsünüz.
Demokrat Parti liderliği sayın Eroğlu gibi “ben partimin ambleminin altında yarışacağım” diyemedikten sonra, ve bir kaç tane partili dahi olmayan siyaset simsarın kişisel hesaplarına alet olmayı kabullendiği sürece küçülmeye ve kaybetmeye devam edecektir. Demokrat Parti tabanı gururla destekleyeceği, partili olmaktan utanmayan ve DP amblemi altında yarışmaktan çekinmeyen adaylara hasret kalmıştır. Demokrat Parti tabanı seçimlerde kendi partisinin amblemi altına mühür vurmaya hasret kalmıştır. Ya bu olanak yaratılacak veya taban DP’de tutulamayacaktır.”

BENGÜ ŞONYA (Kıbrıs Postası)

 

Bu yazı toplam 2079 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar