1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. Amcaoğlu: Abim başvurdu mu?
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Yazarın Tüm Yazıları >

Amcaoğlu: Abim başvurdu mu?

A+A-

UBP’nin Gönyeli Belediye başkan adayı Olgun Amcaoğlu, dün bayağı stresli bir gün yaşadı. Yüksek Seçim Kurulu’na adaylık başvurusu için giden Amcaoğlu, abisi Hüseyin Amcaoğlu’nun da günlerdir ‘aday olacağım’ söylemleri üzerine Yüksek Seçim Kurulu’ndaki görevlilere, “Abim başvuruda bulundu mu?” sorusunu yöneltti.
“Henüz başvurmadı” cevabı alan Amcaoğlu’nun gergin olduğu gözlemlendi. Hüseyin Amcaoğlu ise, “Her an sürpriz yapabilirim” diyerek, Olgun Amcaoğlu’nun stresine stres kattı.
Olgun Amcaoğlu, ‘iddialıyım’ dediği belediye başkanlığında, hem ailesinden gelen tepki hem de DP-UG’lilerin kendisine karşı takındığı tavır sonrası zoru yaşıyor olmalı…
Üstüne bir de yapılan anketlerde Gönyeli Belediye Başkanı ve CTP-BG adayı Ahmet Benli’nin, Amcaoğlu’na büyük fark atması, Amcaoğlu’nu iyice gerdi.

-------------

Hüseyin Amcaoğlu: Çok baskı yedim, aday olmadım

Gönyeli’de bağımsız aday olması beklenen Hüseyin Amcaoğlu, aday olmaktan son anda vazgeçti.
Dün bütün gün Yüksek Seçim Kurulu önünde ‘aday olmak’ için bekleyen ve son anda adaylıktan vazgeçen Amcaoğlu, “Çok baskı yedim, aday olmadım” açıklamasını yaptı.
UBP Gönyeli belediye başkan adayı Olgun Amcaoğlu’nun kardeşi olan ve uzun süredir adaylığı konuşulan Amcaoğlu,  kimden baskı yediği yönünde bir açıklamada bulunmadı.
Öte yandan Hüseyin Amcaoğlu’nu dün Cumhurbaşkanı Eroğlu arayarak, baskı yaptığı ve adaylıktan vazgeçirdiği iddia edildi.

------------

Özgürgün ‘sessiz’ başkan ve aday yok!

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün son ana kadar bekledi ve Mağusa’dan belediye başkan adayı çıkarmama kararı aldı.
UBP Mağusa İlçesi’nin ‘kendi adayımızı çıkaralım’ görüşünü bertaraf eden Özgürgün, İlçe Başkanı Resmiye Canaltay’ın, “Bağımsız aday İsmail Arter’i destekleyelim” görüşünü destek oldu.
Dün Yüksek Seçim Kurulu’na aday başvuruları yapıldı. UBP, Mağusa Belediye başkanlığı için başvuruda bulunmadı, bir açıklamada yapmadı.
Öyle görülüyor ki Özgürgün, kendi partilisine “Aday çıkaramadık” açıklamasını yapamıyor.
UBP’li diğer yetkililer de suskun, sorulara, “Bilmiyoruz, herhalde bağımsız adaya destek verilecek” diye cevap veriliyor.
Ancak Mağusa’daki hava UBP’lilerin bağımsız aday İsmail Arter’e destek vermeyeceği. Her ne kadar Arter ‘bağımsız aday’ kılıfı ile seçime katılsa da o bir DP’li aday ve UBP’liler bunu biliyor.

---------------

FOTO YORUM

Kapıdan geçerken: Aranıyorsunuz!

Kapıdan geçiş yaparken "aranıyorsunuz" dedi görevli, "vukuatım yok" dedim. "Trafik suçu" dedi, "haberim yok" dedim. Meğer, dağıtım özele devredildiğinden beri sürekli bir durummuş. "Ulaşamadık, adreste bulamadık" deyip polise getirip bırakıyorlar. Polis de "arananlar" listesini kapılara veriyor. "Aranma" kağıdımı alınca polise gittim, 2012'den kalma radar cezasıymış. Cezayı 2 yıl sonra faizsiz ödediğime mi sevineyim; yoksa bu nasıl bir ilkellik, hangi çağda yaşıyoruz diye saçımı başımı mı yolayım karar veremedim. Nezire Gürkan’ın paylaşımı

---------------

YORUM

Yakıştıramadık eski bakan ve Başbakan’a!
Sonra da kadınlar neden mecliste yok, meclise girmiyorlar ve istekli değiller diyorsunuz!
Buyurun işte!
Hüseyin Özgürgün gibi parti başkanları oldukça, kendisi gibi milletvekilleri oldukça, küfürü, saldırganlığı ve şiddeti politik yaşamlarının vazgeçilmezi şeklinde bir güç ve gövde gösterisine dönüştürüyorlarsa, kadınların öyle bir alanda elbette işleri yoktur.
Kadınlar doğdukları andan itibaren, küfürden ve kabalıktan uzak kalmayı öğrenmekte, “hanımlık” vasıfları arasında ne bu üsluplar vardır, ne de bu üsluplular arasında bulunmaları hoş görülmektedir.
Acaba Hüseyin Özgürgün karşısında bir erkek vekil bulunsaydı da, onun üzerine bu denli rahat yürüyebilecek, bu denli rahat sergileyebilecek miydi öfkeli tavrını?
Hiç yakışmadı Sayın Özgürgün!

Çiğdem DÜRÜST (Kıbrıs Postası)

-----------

TWİTTER

"Gerizekalılar sokağa çıkmasın" demiştiniz ya, Meclis'e de gitmesinler...Ne dersiniz?”
Ali BİZDEN’in profilinden

------------

Biraz Gülelim...

Bu yazı toplam 2735 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar