1. YAZARLAR

  2. Kaya Emiroğlu

  3. Zevkli mücadele
Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Zevkli mücadele

A+A-

Geçen hafta gol kaydedemeyen iki takımın karşılaşması, özellikle mücadele ve tempo açısından bakıldığında çok güzeldi.

Pozisyon zenginliği, ayağa isabetli paslar, kaleye şutlar ve birkaç net gol pozisyonu maçın heyecanlı olmasını sağladı.

İki takım da çok iyi mücadele etmesine karşın, forvet hattında daha iyi ve akılcıl davranan Dumlupınar, sahanın başarılı isimlerinden Arif Uysal’ın güzel golüyle maçı kazanmayı başardılar.

Turgut Kaçar’ın hücumdaki pozitif oyunu, savunmayı çözme anlamında etkili oldu. İlk devrede sarı kırmızılıların pozisyonları vardı ancak son vuruşlar yetersiz kaldı.

İkinci devrede formsuz Süleyman Bayır’ın yerine Rıdvan’ın girmesi ve kanattan etkili olunmasıyla Turgut ve arkadan gelen Arif Uysal pozisyonlar bulmaya başladılar. Biraz rakip baskısında kalan ve savunması zorlanan Dumlupınar için Arif’in golü ilaç gibi geldi diyebiliriz.

Kaleci Ercan, Mehmet Kansel, Süleyman Devecioğlu, sahanın diğer başarılı isimleriydi. Gerçi takım halinde geçen hafta olduğu gibi bu hafta  da mücadelesini son ana kadar sürdüren bir Dumlupınar izledik ama koşan, baskı yapan bir rakibe karşı zaman zaman zorlandığını da farkettik. Son bölümde gördükleri baskıda yapılan küçük hatalar gol olabilir, ve üç puan yerine bir puana razı olunabilirdi.

Binatlı ise maça istekli, hırslı ve hücumda etkili olarak başladı. Ancak orta alanda ciddi bir üstünlük kuramayınca kalesinde pozisyonlar gördü. Sol kanatta Turgut durdurulamadı. Arif kontrol edilemedi. Oyuna Burç’un sakatlanmasıyla giren Yasin Doğan’ın güzel oyununu bir de güzel golle süslemesine karşılık, diğer ileri uç oyuncuları gol yollarında yetersiz kaldılar. Son dakikada Hüseyin Sarro’nun bulduğu net pozisyonu gole çevirememesi ise takım adına büyük şanssızlık oldu. Ancak yine de Binatlı’nın mücadele gücü yüksek ve takım oyunu oynadığını, bunun da pozitif bir kazanım getirebileceğini söyleyebiliriz.

Irmak Emin zaman zaman sertleşen oyunda toplam dokuz sarı kart gösterdi. Hepsi de yerindeydi. Yardımcı hakemlerden Hakan Ünal ise bir ofsayt pozisyonunda yanlış karar verirken, bir taç pozisyonunda maçın hakeminin düzeltme yapmasına neden oldu.

Bu yazı toplam 1307 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar