1. YAZARLAR

  2. Hasan Ecer

  3. Ligin kralı Kartal
Hasan Ecer

Hasan Ecer

Yazarın Tüm Yazıları >

Ligin kralı Kartal

A+A-

Kulübünü kapanma noktasından alıp, her geçen yıl ileriye taşıyan ve bugünkü noktaya gelmesinde emeği geçen tüm yöneticileri kutlarım.
        
Üç yıl önce, Birinci Lig'ten Süper Lig'e merhaba diyen Yenicami, lige şampiyonluk iddiasıyla başlamasına rağmen, iddiasını sezon sonuna kadar sürdürmesine rağmen, ancak federasyon kupasını kazanmakla yetinmişti.
        
Geçen yıl işleri daha sıkı tutan yönetim, tam otuz yıl aradan sonra,  büyük bir özveri ve emeğin sonucunda, lig şampiyonluğunu kazandı. Yıllardır özlemini duyduğu bu şampiyonluğu görkemli bir kutlamayla taçlandırmayı da bilmişti.
        
Bu yıl elde edilen şampiyonluk, geçen yıla oranla daha rahat ve daha heyecansızdı. Rakiplerinin erken havlu atması, Yenicami’nin işini kolaylaştırdı. Bu yılki şampiyonluk, geçen yılki kadar tansiyonu yüksek olmasa da, yine de elde edinilen bu başarıyı kimse küçümseyemez.
       
Yenicami, kendi saha ve seyircisi önünde bir kez daha şampiyonluk kutlaması yaparken, taraftarına yaşattığı sevinç ve mutluluk görülmeye değerdi. Bu ülkenin şartları göz önünde bulundurulduğunda, futbolcuya verilen değer, camiaya yaşatılan mutluluk, yönetimin maddi ve manevi hiçbir harcamadan kaçınmaması, ülke futbolunun çok çok üzerinde ve özveri gerektiren bir çalışmadır.
       
Bu yıl ki başarının en büyük mimarları, Okay Perçinci, Enver Kahveciler ve Abdullah Uluçhan'dır. Kim ne derse desin, emek, para ve fikir olmadan hiç bir başarıya imza atmak mümkün değildir. Şampiyon olmanın mutlak bir bedeli vardır. Kimisinin özverisi, kimisinin emeği kimisinin fikri ama en önemlisi harcanacak paranın miktarı önemlidir.
      
İşte bu bakımdan, yıllardan beridir gerek maddi, gerekse manevi olarak Uluçhan ailesinin Yenicami kulübüne sağladığı katkıyı kimse göz ardı edemez. Otuz yıl aradan sonra kazanılan her başarının arkasında Uluçhan'lar ailesinin önemli katkıları vardır. O nedenle Yenicami camiasının bu aileye teşekkür borcu vardır.
     
Ülkemizde futbolun bitti denildiği bu noktada, her babayiğidin harcı değildir yıllarca bir camianın yükünü çekmek. Bundan sonra yapılması gereken en önemli şey, bu kulübe gelir getirici tesisler yapıp, kendilerinin yükünü de hafifletmektir.
       
Dünkü maç, Yenicami açısından tamamen bir formalite maçıydı. Ancak Mormenekşe açısından durum hiç de öyle değildi. İkincilik mücadelesi için mutlak galip gelmesi gerekirdi. Ayrıca bu maçın diğer bir özelliği de, kupa finalinde karşılaşacak olmalarıydı. Yani bir bakıma onun bir provası sayılırdı.
       
Mormenekşe ilk dakikalarda kazandığı gol ile devreyi önde kapadı. Yenicami kalesine bir kez gittiler golü attılar ve kendi alanlarına çekildiler. Oyunun genelinde Yenicami baskılı oynadı ancak gol bulamadı.
      
Yenicami golleri ikinci devre buldu. İki penaltı golü ile öne geçen Kartal, üstün oynadığı karşılaşmadan galip ayrılmasını bildi. Bir gün ara ile maç yapmak güç ister. Yenicami’de bu güç vardı da Mormenekşe’de yoktu.
      
Sonuç olarak Yenicami, şampiyonluk kupasını kaldıracağı maçta galip gelerek mutlu bir sevinç yaşamıştır.

Bu yazı toplam 1048 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar