1. YAZARLAR

  2. Meltem Sonay

  3. Halkın Partisinde işler karışık
Meltem Sonay

Meltem Sonay

HABER EXTRA
Yazarın Tüm Yazıları >

Halkın Partisinde işler karışık

A+A-

Seçim startının verilmesi ile partilerde başlayan aday adaylarının başvuru, Parti Meclisleri’nin de aday adaylarını onaylama süreçleri basının ve kamu oyunun gözü önünde yaşanırken, Halkın Partisi’nin bu süreçlerdeki ‘gizliliği’ dikkat çekmişti.

Halkın Partisi önceki akşam da sessiz sedasız topladığı Parti Meclisi’nde ‘Aday adayları’ arasından ‘adaylarını’ belirledi.

Halkın Partisi henüz bir açıklama yapmasa da, basında hem ‘Aday Adayları’, hem de ‘Aday Listesi’ basında yer aldı. HP’nin ‘Aday adayları’ da en az ‘Aday Listesi’ kadar tartışıldı. Süreci gizli kapaklı yürütmeye çalışan HP’de aday adaylarının lanse olması parti içinde ‘nereden sızdı’ huzursuzluğu da yarattı…

Gizem Çeliker listeye giremedi…

Halkın Partisi Kurucu Üyeleri’nden iş insanı Gizem Çeliker’in  ‘ADAY LİSTESİ’nde yer almaması özellikle dikkat çekti. Halkın Partisi’nin en aktif isimlerinden olan ve Aday Adayları Listesi’nde ismi bulunan Gizem Çeliker’in adaylığına kesin gözüyle bakılıyordu…

UBP’den istifa eden Sonuç Koyuncu HP’de…

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Bağımsız Meclis Üyeleri’nden Sonuç Koyuncu da Halkın Partisi listelerinde… Sonuç Koyuncu, Ulusal Birlik Partisi’nden Lefkoşa Türk Belediyesi Meclis Üyesi seçilmiş, 2016 yılı ortalarında UBP’nin LTB’nin sıkıntılarına kayıtsız kalmasını gerekçe göstererek partisinden istifa ettiğini açıklamıştı…

“KTÖS KAPATILSIN” diyen ‘HOMOFOBİK’ Açıkada…

Halkın Partisi Aday adayları Listesi’nde yer alan Moran Açıkada, sosyal medyada en çok tartışılan isimlerden oldu.

Moran Açıkada’nın bir süre önce sosyal medya hesabından Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’na karşı yaptığı paylaşımların yanı sıra HOMOFOBİK paylaşımları da paylaşıldı.

Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Esen Ömürlü de…

‘Aşırı Milliyetçi’ açıklamaları ile dikkat çeken KKTC Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Esen Ömürlü de Halkın Partisi Milletvekili Aday Adayları Listesi’nde...

UBP’den HP’ye…

Bir önceki seçimlerde Ulusal Birlik Partisi’nden Milletvekili adayı olan Ramazan Gündoğdu, bu kez Halkın Partisi Listeleri’nde…

2013 seçiminde Lefkoşa Türk Belediyesi Meclis Üyeliği’ne UBP’den aday olan ve UBP’de de aktif çalışan isimlerden biri olan Cüneyt Küçük de UBP’den HP’ye geçen ancak Aday listesinde yer bulamayan isimlerden…

DP’li Kamalı listeye giremedi!..

Demokrat Parti’nin ‘KIDEMLİ BÜROKRATLARI’ndan Orçun Kamalı’nın Halkın Partisi Aday Adayları Listeleri’nde yer alması da dikkat çekti.

Kamalı’nın bugüne kadar Demokrat Parti tarafından bir çok göreve atanmasının ve Milletvekili ve Belediye Başkanı Adaylığı da bulunuyor. Kamalı aday adaylığı listesinde yer alsa da, HP’nin Milletvekili Adayları Listesi’nde yer bulamadı.
 


 

‘Polis Sandığa gitmeyecek’ diyen Çırakoğlu aday!

pol.jpg

‘Polislerin sandığa gitmeyeceğine’ ilişkin açıklama yapan KKTC Emekli Polisler Derneği Başkanı Nurettin Çırakoğlu’nun Halkın Partisi Milletvekili Adayları Listesi’nde yer alması şaşkınlık yarattı.

Nurettin Çırakoğlu’nun polisin sandığa gitmeyeceğine ilişkin açıklamasından birkaç gün sonra HP’den aday olduğu açıklandı.

 


 

Ve Arabacıoğlu açıkladı: ADAY DEĞİLİM

DP Lefkoşa Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu kararını verdi, 7 Ocak’ta yapılacak milletvekilliği erken genel seçiminde aday olmayacağını açıkladı. Arabacıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, gerek seçim süreci, gerekse seçim sonrasında  yeni seçilecek olan genç milletvekilleriyle  bunca yıldır edindiği bilgi ve tecrübeyi paylaşmaya devam edeceğini açıkladı.
Arabacıoğlu’nun açıklaması şöyle:
“Siyasi yaşantıma 1993 yılında Demokrat Parti’den Lefkoşa Milletvekili seçilerek başladım. 24 yıl süren bu süreçte 6 kez genel seçimlere katılarak milletvekili seçildim. Bu süre içerisinde partimin tüm organlarında da görev yaptım. 2001-2004 yılları arasında Sağlık Bakanı, 2013-2014 yılları arasında da Milli Eğitim Bakanı olarak görev yaptım. Meclisin tüm komitelerinde görev aldım. Annan Müzakere sürecinde ve Taşınmaz Mal Komisyonu yasa tasarılarının şekillenmesinde aktif görev alarak katkı koymaya çalıştım.  Yine bu dönemlerde 2005 yılında partimden Cumhurbaşkanlığı adaylığına uygun görüldüm ve aday oldum. 2013 yılında ise Lefkoşa Belediye Başkanlığı seçimine katıldım.
Beni DP amblemi altında bu görevlere layık gören halkımıza, bu görevlerim süresince birlikte çalıştığım bürokratlarıma, milletvekili arkadaşlarıma ve meclis çalışanlarına teşekkür ederim.
2018 yılında yapılacak olan milletvekilliği seçimlerine katılmayacağımı fakat gerek seçim sürecine gerekse seçim sonrasında yeni seçilecek genç arkadaşlarla bunca yıl boyunca edindiğim bilgiyi, tecrübeyi paylaşmaya devam edeceğimi belirtir sonsuz sevgi ve selamlarımı iletirim.” 


TDP aday adaylığı başvuru süresi 17 Kasım'da sona erecek

Seçim tarihinin 7 Ocak 2018 Pazar Günü olarak resmileşmesinin ardından, TDP aday adaylığı başvurularının 17 Kasım Cuma Günü mesai bitimine kadar ilçe merkezleri ve genel merkeze yapılacağı duyuruldu.

TDP, önce bu hafta içinde Merkez Yönetim Kurulu'nu ardından da önümüzdeki hafta başında Parti Meclisi'ni toplayarak seçim sürecinin yanı sıra aday adaylıkları ile ilgili de değerlendirmelerde bulunacak. Aday adaylıkları uygun bulunan kişilerle ilgili de 26 Kasım'da kurulacak sandıklarla aday sıralaması üyeler tarafından belirlenecek.

 

 

 

 

Bu yazı toplam 5766 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar