1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Ağır haplar kullanıyorum”
“Ağır haplar kullanıyorum”

“Ağır haplar kullanıyorum”

Girne’de önceki gün tasarrufundaki silah ile dehşet saçan zanlı O.Ş tutuklanmasını ardından dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve kendini savundu

A+A-

Girne’de önceki gün tasarrufundaki silah ile dehşet saçan zanlı O.Ş tutuklanmasını ardından dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis çavuşu Üzeyir Kürşat Koşer, zanlı O.Ş “Katle teşebbüs”, “Kanunsuz ateşli silah taşıma, ateş etme” ve “Kasti hasar” suçlarından tutuklandığını anlattı. Polis çavuşu Üzeyir K.Koşer, zanlının önceki gün saat 19.00 sıralarında tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu markası meçhul 7.65 tabanca ile önceden gönül ilişkisi olduğu Ayşen Kamburoğlu’nun işletmeciliği yaptığı bara gittiğini söyledi. Koşer, zanlının önce yönetimindeki araç ile masalarda oturan müşterilerin üzerine aracını sürdüğünü daha sonra, sopa ile camları kırarak kasten hasara uğrattığını belirtti. Zanlının tasarrufunda bulundurduğu tabanca ile Ayşen Kamburoğlu ve beraberinde bulunan 2 kişiye ateş ettiğini ifade eden Koşer, görgü tanıklarının polisi araması ile zanlının olay yerinde yakalandığını ifade etti. Koşer, zanlının tutuklandıktan sonra tabancayı kimden ve nereden aldığına dair çelişkili ifadeler verdiğini belirtirken, Lefkoşa’da evinde arama yapıldığını söyledi. O.Ş Kamburoğlu’nu öldürmek için iş yerine gittiğini gönüllü ifade vererek itiraf ettiğini kaydeden Kürşat, birçok görgü tanığının ifadesinin alınacağını ve bölgedeki kamera kayıtlarının inceleneceğini kaydetti. Zanlının akli dengesinin yerinde olmadığına dair ifade verdiğini kaydeden Kürşat, O.Ş Barış Ruh Hastanesinde kontrolden geçirileceğini kaydederek 3 gün tutukluluk talebinde bulundu.

Polisin tutukluluk süresinin ardından söz hakkı alan zanlı O.Ş, “Sinir hastasıyım, tedavi görüyorum ve ağır haplar kullanıyorum. Hastaneye gitmek istiyorum” dedi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının soruşturma amaçlı 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına karar verdi. 

 

 

 

 

 

 

 

  

Bu haber toplam 2456 defa okunmuştur
İlgili Haberler