1. YAZARLAR

  2. Tayfun Çağra

  3. Kredi kartı ve hoşgörü
Tayfun Çağra

Tayfun Çağra

Kredi kartı ve hoşgörü

A+A-

Yüzsüzlüğün* de bu kadarı!!!

UBP döneminde maaşlar hep zamanında ödenmiş.
İrsen Küçük bunu iddia ediyor.
Bunu söylerken ya yalan söylemekten çekinmediği için ya da unutkanlık hastalığına yakalandığı içindir diye düşünüyorum.
Çünkü yanılmıyorsam 2010 yılının Şubat maaşları da UBP tarafından geciktirilmiş, 2011 yılının 13. maaşları da bir ay gecikmeli ödenmişti.
Bunlar ortadayken İrsen Küçük’ün “bizim zamanımızda maaşlar hep zamanında ödenmişti” sözleri başka nasıl yorumlanabilir?
***
Öte yandan Ersin Tatar, kredi kartı borcunu ödeyemediğini söylüyor. Maaşlar ödenemediği için kredi kartı borcu ödenemediğinden dolayı şimdi faiz de bineceğini belirtiyor Tatar ve şikâyet ediyor.
Bu açıklamaların komikliği nedeniyle yanıt vermek bile abesle iştigal olacak ancak şunu da söylemek lazım ki, Küçük iddiasında ne kadar emin! şekilde konuşuyor… Nasıl olsa bu halk unutur diye mi acaba!.. Tatar ise ödenemeyen borçlar nedeniyle vatandaşın faiz altında ezildiğini şimdi mi fark etti diye de sormak gerekir. Ucu dokununca mı acıtıyor yoksa, “sallayalım da nasıl olsa bir-iki enayi oltaya takılır” diye mi!..
***
Oltaya takılan oldu mu bilemiyorum ama şimdiki ‘görev hükümetinin’ bu kadarcık toleransa hakkı var diye düşünüyorum.
Dün SİM’de Maliye Bakanı Zeren Mungan açıkladı; Türkiye ile yapılan protokollar gereği her ay kaynak aktarımı için belli prosedürlerin tamamlanması gerektiğini, ancak hükümetin oluşması sürecinde bu sürecin 10 günlük bir kesintiye uğradığını belirterek sonrasında, bu 10 gün kesilen sürecin 1 güne sığdırıldığını ve maaşların ödendiğini kaydetti.
Kamudan ödenenlerin daha fazla mağdur olmaması için önce özkaynaklardan oluşturulan miktarla maaşların %60’ının ödenme yoluna gidildiği, daha sonra da sürecin tamamlanması ve yatması gereken miktarın da yatmasıyla maaşların kalan %40’ının da aynı gün ödendiğini belirtti Mungan.
***
Ancak yukarıda da belirttiğim gibi bu hükümete vatandaş bu toleransı rahatlıkla gösterir. Yasa dışı uygulamaları iptal eden, kanunsuz verilen petrol istasyonu izinlerini geçersiz sayan, peşkeş çekilen Zeyko arazisi kararını geri alan, “Petrol Dolum Tesisi” yapılmayacak diyen, hükümetin düşmesine bir kala yapılan istihdamları, tahsisleri ve diğer 550 kusur hükümet kararını inceleme altına alan bu hükümete halk sempatiyle bakıyor.
Ve hâlâ beklentisi var; Bakanlar Kurulu toplantılarından yine vicdanları rahatlatacak kararların çıkmasını heyecanla bekliyor.
Onun için maaşlar böyle bir kazaya uğramış, bu olaya gösterilecek büyük bir hoşgörü olduğunu görüyorum.  

*Yüzsüz: Utanmaz, sıkılmaz, çekinmez, arsız.

Bu yazı toplam 1842 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar