1. WEB TV

  2. SPOR

  3. Spor ve Barış kazandı

Spor ve Barış kazandı

Kıbrıs'ın karma köyü Pile, dünyaca ünlü futbol efsanelerinin de katılımı ile olağanüstü bir barış ve dostluk gösterisine sahne oldu…

Monaco Merkezli ‘Peace and Sports’ kurumunun himayesinde, Stelios Vakfı desteği ile Mağusa Türk Gücü ve Nea Salamina futbol takımları Pile’de düzenlenen dostluk maçında karşı karşıya geldi.

Kıbrıs'ın karma köyü Pile, dünyaca ünlü futbol efsanelerinin de katılımı ile olağanüstü bir barış ve dostluk gösterisine sahne oldu. 
Mağusa Türk Gücü ile Nea Salamina “Peace and Sport” kurumunun himayesinde Kıbrıs'ta barış için DOSTLUK MAÇI yaparken, dünyaca ünlü Fildişi Sahilli eski futbolcu, aynı zamanda “Peace and Sport” organizasyonunun Asbaşkanı Didier Drogba da etkinliğe renk kattı.

Organizasyona "Pile'nin güney bölümünde yapıldığı ve önceden belirlenen sahada oynanmadığı, siyasi eşitliğe uyulmadığı" gerekçesi ile Kıbrıslı Türk lider Mustafa Akıncı katılmazken, Kıbrıslı Rum Lider Nikos Anastasiadis ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar oradaydı…

20 Mart 2019 Çarşamba 10:20
İzlenme: 8176
Benzer Videolar