1. WEB TV

  2. SPOR

  3. Erten Gazi ile Kıbrıs turu

Erten Gazi ile Kıbrıs turu

Kıbrıslı Türk Basketbolcu Erten Gazi Anadolu Efes Spor Kulübü’nün hazırladığı “Oyuncularla Dünya Turu” isimli kısa video ile Kıbrıs’ta görülmesi gereken yerleri ve Kıbrıs mutfağından örnekler verdi.

 

Önce Türkiye, ardından ABD ve devamında Anadolu Efes ile çok sayıda başarıya imza atan Kıbrıslı Türk Basketbolcu Erten Gazi, Basketbola 2004 yılında Güzelyurt Basketbol İhtisas Spor Kulübü’nde başladı.

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre Erten Gazi, Anadolu Efes Spor Kulübü’nün hazırladığı “Oyuncularla Dünya Turu” isimli kısa video ile Kıbrıs’ı tanıttı. Soru cevap şeklinde hazırlanan kısa videoda Erten Gazi, kuzey Kıbrıs'ta gezilip görülmesi gereken tarihi yerlerine, Kıbrıs mutfağında mutlaka tadılması gereken lezzetlere ve Kıbrıs ağzında kullanılan kelimelere değindi.

Kültür Dairesi Müdürü Kerim Akpolat ise “Hiçbir başarı tesadüf değildir. Erten Gazi’yi destekleyelim!” dedi.

Akpolat, Kıbrıslı Türklerin başarılı ve öncü vatandaşlarının etrafında kenetlenerek, birbirini desteklemesi gerektiğini vurguladı ve Erten Gazi’nin “thekingazi” adıyla aktif olduğu instagram sayfası ile twitter sayfalarının takip edilmesinin başarılı basketbolcu Gazi’nin motivasyonunu artıracağına inandığını belirtti. 

Akpolat, Erten Gazi, Doğuş Özokutan Çiftçioğlu ve Vasvi Çiftçioğlu gibi son zamanlarda dünya çapında adından başarılarıyla söz ettiren Kıbrıslı Türklerin tüm kamuoyu tarafından desteklenmesinin Kıbrıslı Türklerin de önündeki engelleri çaba göstererek aşabileceğine olan inancını artıracağını vurguladı.

 

24 Ağustos 2021 Salı 12:04
İzlenme: 5989
Benzer Videolar