1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ralli yeniden birleştirecek
Ralli yeniden birleştirecek

Ralli yeniden birleştirecek

15-17 Haziran’da koşulacak Kıbrıs Rallisi, Özel Seyirci Etabı ile Lefkoşa’yı son üç yılda olduğu gibi yeniden birleştirecek

A+A-

Kıbrıs Rallisi bu yıl Avrupa Ralli Şampiyonası’nın 4’üncü, Orta Doğu Ralli Şampiyonası’nın 2’nci etabına ev sahipliği yapacak. Ralli son 3 yılda olduğu gibi bu yıl da Seyirci Özel Etabı ile Lefkoşa’nın güney ve kuzey tarafını birleştirecek.

15-17 Haziran’da yapılacak

Bu yıl 15-17 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Kıbrıs Rallisi’nin başlangıç seremonisi ile kapanış seremonisi Larnaka’da Finikudes’te yer alacak. 15 Haziran Cuma günü saat 19.00’ta yapılacak olan başlangıç seremonisi ile birlikte yarışmacılar yüzde 72’si toprak, yüzde 28’i asfalt olan toplam 763,32 kilometrelik etaplarda derece arayacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemizden yarışmacıların Kıbrıs Rallisi’nde yer alması bekleniyor. Yarış Pazar günü saat 18.30’da yapılacak kapanış seremonisi ile sonlanacak.

Özel etap bu yıl sabah koşulacak

Son üç yılda olduğu gibi bu yıl da Seyirci Özel Etabı Lefkoşa’nın kuzey ve güneyini birleştirecek. Etap 17 Haziran Pazar günü koşulacak. Diğer yılların aksine etap bu yıl akşam üstü yerine sabah koşulacak. Toplam 4,9 kilometre olan etap yarışın son günü sabah 08.43’te Geri 1 etabının koşulmasının ardından saat 09.36’da yapılacak.

Bu haber toplam 1147 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler