1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. "EN KÜÇÜK KONTROLSÜZLÜK DİPLOMATİK KRİZE SÜRÜKLER"
TOPLUM ENDİŞELİ

TOPLUM ENDİŞELİ

Girne’de iş insanı Bulut Akacan’a bıçaklı saldırı olayıyla ilgili gözaltına alınan isimlerinin baş harfleri E.T ve E.D, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı, haklarında 3’er günlük tutukluluk aldı.

A+A-

Ayşe GÜLER

Girne’de iş insanı Bulut Akacan’a bıçaklı saldırı olayıyla ilgili gözaltına alınan isimlerinin baş harfleri E.T ve E.D, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı, haklarında 3’er günlük tutukluluk aldı.

Olayda kullanılan bıçak ise polis tarafından halen bulunamadı.

Bıçaklı saldırı sonrasında yaralanan Akacan’ın korumaları Özer Ustaoğlu’nun YDÜ Hastanesi’nde, Hulusi Kalkan’ın ise Girne Akçiçek Hastanesi’nde tedavisinin sürdüğü açıklandı.

Polis, zanlı E.T’nin Akacan’ın korumalarını bıçakla yaraladığını,  E.D’nin ise E.T’nin kullandığı araçla olay yerinden ayrıldığını tespit etti.

 

Özcü, tanık olarak dinlendi

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu huzurunda görüşülen duruşmada İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Doğay Tokay Polis Memuru Serhat Özcü’yü tanık olarak dinletti.

Polis Memuru Özcü, mahkemede yeminli şahadet vererek olayla ilgili bulguları aktardı.

 

‘Ağır yaralama’ ve ‘kanunsuz bıçak taşıma’ ve ‘suçu örten’…

Özcü, zanlı E.T’nin Girne’de önceki gün meydana gelen ‘ağır yaralama’ ve ‘kanunsuz bıçak taşıma’, E.D’nin ise ‘suçu örten’ meselelerinden methalder olduklarını ifade etti.

Zanlı E.T’nin Girne’de İnönü Caddesi üzerinde kanunsuz olarak bulundurduğu ve tespit edilemeyen bıçağı Bulut Akacan’ın karın kısmına 1 kez salladığını dile getiren Özcü, Akacan’ın geri çekilmesi üzerine bıçağın isabet etmediğini söyledi.

Özcü, olay sırasında araya giren Akacan’ın korumaları Özer Ustaoğlu’nun boyun ve sol bacağından, Hulusi Kalkan’ın ise sağ bacağından yaralandığını belirtti.

Özcü, yaşananların ardından zanlı E.T’nin ise LU 162 plakalı araç ile olay yerinden E.D ile birlikte ayrıldığının tespit edildiğini ifade etti.

 

Korumlardan biri yoğun bakımda

Ustaoğlu’nun YDÜ Hastanesi’nde, Kalkan’ın da Girne Akçiçek Hastanesi’nde tedavi altına alındığını dile getiren Özcü, zanlı E.T’nin aynı gün Girne’de tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

Özcü, yaralıların birinin yoğun bakımda olduğuna vurgu yaptı.

 

12 görgü tanığından ifade alındı

Meseleyle ilgili yürütülen tahkikatın yeni başladığına değinen Özcü, olayda kullanılan bıçağın henüz bulunamadığını kayıp olduğunu söyledi.

Şu ana kadar 12 görgü tanığından ifade alındığını, olay yerinde olup henüz tespit edilemeyen 5 veya 6 kişiden daha ifade temin edilmesi gerektiğine değinen Özcü, her iki zanlının da soruşturmanın selameti açısından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Avukat itiraz etmedi

Avukat Argun Zeka ise talep edilen tutukluluk süresine itiraz etmedi ancak zanlının doktor kontrolünden geçirilmesini istedi.

 

“Bu tür suçlar kamuda endişe yaratıyor”

Mahkemede aktarılan olgular ışığında Yargıç Mesut Mesutoğlu ise bu tür suçların kamuda endişe yarattığını, kamu düzenini ciddi şekilde bozduğuna vurgu yaptı, zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Neler yaşandı

Girne’de, geçtiğimiz gün, saat 16.00 sıralarında, İnönü Sokak üzerinde, E.T.(E-45), tasarrufunda bulundurduğu bıçağı Bulut Akacan’ın karın kısmına salladı. Akacan’ın geri çekilmesiyle araya giren korumaları Özer Ustaoğlu boynu ve sol bacağından, Hulusi Kalkan’ı ise sağ bacağından yaralandı. 

Olayda yaralanan Hulusi Kalkan, Girne Dr. Akçiçek Hastanesine, Özer Ustaoğlu de Yakın Doğu Hastanesine kaldırılıp müşahede altına alındı.
 

Bu haber toplam 4818 defa okunmuştur
İlgili Haberler