1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. KOBİ'lere 10 bin Euro danışmanlık desteği
İŞADAMINA SALDIRI

İŞADAMINA SALDIRI

Emlak işleriyle de ismini duyuran, işadamı Bulut Akacan Girne'de saldırıya uğradı, koruması yaralandı.

A+A-

İşinsanı Bulut Akacan'a bıçaklı saldırı

Akacan’ın koruması Özer Ustaoğlu yaralandı

Girne'de tanınmış işadamı Bulut Akacan'a bıçaklı saldırı düzenlendi. Saldırıda Akacan’ın koruması Özer Ustaoğlu yaralandı. İki taraf arasında “arazide sınır tartışması” nedeniyle yaşanan olay dün saat 16.00 sıralarında meydana geldi. İnönü Caddesi üzerinde Altınbaş Holding ortaklarından Bulut Akacan ile bir şirket arasında itilaflı bulunan bir araziye Akacan tarafından çevre duvarı yapılmak istenmesi üzerine iki taraf arasında tartışma başladı. Bu esnada 43 yaşındaki isminin baş harfleri E.K olan şirket çalışanı, elindeki bıçakla Akacan’a saldırmaya çalıştı. Akacan’ın koruması 34 yaşındaki Özer Ustaoğlu siper olunca ayak baldırı ve göğüs kısmından, yine Akacan’ın çalışanlarından 41 yaşındaki Hulusi Kalkan diz kısmından bıçaklandı. Olayın ardından Ustaoğlu ve Kalkan yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Polis olayla ilgili saldırganı tutukladı.

 

Akacan: Adalete hesap vermesi lazım

Bulut Akacan yapılan saldırının ardından şu açıklamayı yaptı: On yıldır oturduğum eve bıçaklı adamlarını gönderen çocukların ve kadınların olduğu mekana magandalarını salan ve iki gencecik kardeşimizin amansızca yaralanmasını sağlayan bu şahsın adalete hesap vermesi lazım. Evin etrafında çöken kaldırımı belediyenin bilgisinde dahilinde tamir etmeye çalıştık. Arazinin bir kısmına ortak olan bu şahıslar kendi genel müdür yardımcılarını, şoförlerini ve tetikçilerini göndererek polisten, belediyeden ve kaymakamlıktan şikayetleri neticesinde aldıkları cevaba rağmen magandalarını azmederek araçları ile haneye tecavüz ettiler. Ayni yer için mahkemede tahliye davası açıp bizlerin orda yasal olarak varlığımızı kabul edenler ayni mekâna adamlarını gönderip adam öldürmeye teşebbüs ederler. Umarım adalet tüm millete davrandığı gibi bu zata da ayni muameleyi yapar. Gencecik çocukları hapse tıkmayı bildiği gibi bu insanları da hak ettikleri yere gönderir.

BİR GÖZALTI

Bıçaklama olayıyla ilgili polis baş harfleri E.T. olan kırk beş yaşındaki bir kişiyi gözaltına aldı. E.T.’nin bu sabah saat 10.30’da Girne Mahkemesi’ne çıkarılması bekleniyor.

Bu haber toplam 6503 defa okunmuştur
İlgili Haberler