1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. GİRNE'DE KAVGA, CİDDİ DARP
GİRNE'DE KAVGA, CİDDİ DARP

GİRNE'DE KAVGA, CİDDİ DARP

İş insanı Bulut Akacan'ın da karıştığı Girne'deki kavgada, eski Pronto Restoran Sahibi ve Çetinkaya spor kulübü yöneticisi Erhan Başay darp edildi, Zeki Asımoğlu isimli şahıs ciddi şekilde yaralandı. Bulut Akacan tutuklandı

A+A-


İş insanı Bulut Akacan'ın da karıştığı Girne'deki kavgada, eski Pronto Restoran Sahibi ve Çetinkaya spor kulübü yöneticisi Erhan Başay darp edildi, Zeki Asımoğlu isimli şahıs ciddi şekilde yaralandı.

Darpla ilgili çok yönlü soruşturma yürüten polis, Bulut Akacan dahil 3 kişinin tutuklandığını açıkladı. Akacan, en son bir yıl önce yapılan genel seçimlerde Ulusal Birlik Partisi’nden de milletvekili adayı olmuştu.

Polis olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Darp 7.1.2019 tarihinde, saat 14.00 sıralarında, Girne'de Salih Miroğlu Caddesi üzerinde, B.A. (E-35), V.G. (E-24) ve O.Ö. (E29) aralarında sorun bulunan ve o esnada cadde üzerinde bir restoranda oturmakta olan Erhan Başay'a elleri ve ayakları ile gelişi güzel vurup adı edileni ciddi şekilde darp etmişlerdir. Ayrıca V.G, Erhan Başay''ın yanında bulunan Zeki Asımoğlu'nu ciddi şekilde darp edip, yere düşürmek suretiyle de kafatasının çatlamasına sebep olmuştur. Olayda ciddi şekilde yaralanan Zeki Asımoğlu, Girne Dr. Akçiçek Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine sevk edilerek burada müşahede altına alınmıştır. B.A , V.G, ve O.Ö. tutuklanmış olup soruşturma devam etmektedir.


Bu arada Polis Basın Subaylığı, Lefkoşa Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Zeki Asımoğlu'nun Nöroşirurji Servisi'nde müşahede altında tutulduğu ve durumunun doktorlar tarafından takip edildiğini açıkladı.

Polis, Zeki Asımoğlu’nu darp edip, vahim zarara uğratan V.G.’nin ise bugün mahkemeye çıkarılacağını aktardı.


Başay: "Alacağımı vermek istemiyordu, tehidit etmişti, korumalarıyla geldi"

 

Olayın ardından YENİDÜZEN'e konuşan iş insanı Erhan Başay, uzun süredir Bulut Akacan'dan alacağı olduğunu, Akacan'ın parayı vermek istemediğini ve kendisini tehdit ettiğini savunarak, dün bir restoranda kendisine saldırdığını söyledi.

Başay, şunları söyledi: "Ben uzun zaman yanında çalıştım, Bulut'tan alacağım  vardı. Bana vermek istemezdi, vermemek için çeşitli bahaneler ortaya koyuyordu. Ben de kendisini polise şikayet etmiştim. Çünkü daha önce de tehdit vari bana küfür etmişti. Ben alacağım ile ilgili olarak daha önce kayınpederi Vakkas Altınbaş ve Bulut Akacan'ın avukatı ile görüşmüştüm ki işler bu noktaya gelmesin. Ama Girne'de bugün öğle yemek yerdim. Bulut'un korumalarından biri geldi daha sonra ikincisi geldi. Ben bir şeyden şüphelenmedim. Ondan sonra gidip onu alıp geldiler. Geldi masaya sertçe oturdu ve küfür etmeye başladı. ‘Burası yeri değildir, benim ile problemin varsa restorant ortamında olmaz. Bu tarafa gel de konuşalım’ dedim ve ayağa kalktım. O esnada korumaları boğazıma sarıldı, o da bana vurmaya başladı.  Yanımdaki arkadaşım ayırmaya çalıştı. Ayırmaya çalşırken, boksör olan korumalardan biri arkadaşımı ciddi şekilde dövdü. Arkadaşım komaya girdi. İşletme sahibi hemen polisi aradı. Arkadaşımı hastaneye kaldırdılar. Bana da sakinleştirici verdiler, 1-2 saat müşahade altında tuttular. Daha sonra polise gidip şikayetçi oldum. Polis, kamera kayıtlarından her şeyin belli olduğunu söyledi. “

 

 

Bu haber toplam 21854 defa okunmuştur
İlgili Haberler