1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Sendikalara geçit yok, YDP'ye var
Bisturi ile göğüs altından yaraladı…

Bisturi ile göğüs altından yaraladı…

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde yaralama…

A+A-

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde iki grup arasında çıkan kavgada Irak uyruklu Ali Alrobıae, Filistin uyruklu O.L.M.K.A.tarafından bisturi ile sol göğüs altından yaralandı. Kavgada bisturi ile hafif şekilde yaralanan Ali Alrobıae Mağusa Devlet Hastanesi Cerrahi servisinde müşahede altına alınırken O.L.M.K.A.ise tutuklandı.

Kız meselesi yüzünden kavga çıktı…

Elde edilen bilgilere göre dün saat 09:45 raddelerinde Mimarlık Fakültesinde Filistin uyruklu O.L.M.K.A.ve Ürdün uyruklu Wajd Lala bir taraf, Irak uyruklu Ali Alrobıae ve Suriye uyruklu Nael Houary bir taraf olup aralarında çıkan sözlü tartışmada birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine vurarak kavga ettiler. O.L.M.K.A.kavga sırasında mimarlık derslerinde kullanmak için tasarrufunda bulundurduğu sivri uçlu bisturi ile Ali Alrobıae’yi sol göğüs altından bir kez sokmak suretiyle yaraladı. Olayın ardından ambulansla Mağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Alrobıae’nin yapılan ilk tedavisinin ardından cerrahi servisinde müşahede altına alındığı ve durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Tutuklandı…

Olayın hemen ardından devreye giren DAÜ güvenlik ekipleri kavgaya karışan kişileri ve zanlıyı DAÜ Güvenlik Ofisine götürdü. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine ise Mağusa Polis Müdürlüğüne bağlı Adli Şube ekipleri DAÜ Güvenlik Ofisine giderek zanlı O.L.M.K.A.ve kavgaya karışan diğer kişileri gözaltına aldı. Yapılan soruşturma neticesinde ise kavgaya karışan iki kişiye dava okunup serbest bırakılırken, zanlı O.L.M.K.A. ise tutuklandı. Zanlının “Yaralama” suçundan dolayı bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

 

 

 

Bu haber toplam 2155 defa okunmuştur
Etiketler : , ,
İlgili Haberler