1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İki bet ofise HACİZ KARARI
Akacan ve korumalarına 2'şer yıl hapis cezası

Akacan ve korumalarına 2'şer yıl hapis cezası

Ocak ayında Girne’de iş insanı Bulut Akacan’ın da karıştığı darp davası Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlandı. Mahkeme, sanık Vasıf Kurbanov, Orçun Özorcun ve Bulut Akacan'ı işlediği tüm suçlardan suçlu buldu.

A+A-

Devrim DEMİR

Ocak ayında Girne’de iş insanı Bulut Akacan’ın da karıştığı darp davası Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlandı. Mahkeme, sanık Bulut Akacan ve korumaları Vasıf Kurbanov ile Orçun Özorcun işlediği tüm suçlardan suçlu buldu.

Bulut Akacan, Vasıf Kurbanov ve Orçun Özorcun  aleyhindeki ceza takdiri saat 14.00'de açıklandı. Akacan, Kurbanov ve Özorcun 2’şer yıl hapse mahkum edildi.

Vahim zarar suçundan suçlu bulundular

Sanıklar Vasıf Kurbanov, Bulut Akacan ve Orçun Özorcun 6 ayrı davadan yargılandı.  Oy birliği ile alınan kararı okuyan mahkeme başkanı Füsun Cemaller, olayın 7 Ocak tarihinde meydana geldiğini anımsattı.

Cemaller, incelenen olgular ve izlenen kamera görüntülerinin çok büyük titizlikle incelendiğini ve defalarca görüntüleri izlediklerini belirtti.

 Başkan Cemaller, incelenen olgularda Vasıf Kurbanov ve Orçun Özorcun'un sanık Bulut Akacan'ın talimatları ile hareket ettiğine bulgu yapıldığını ifade etti.

Mahkeme, Erhan Başay'ın sanıklar tarafından itilerek, çekilerek dışarıya atıldığına bulgu yaptı.

Sanıkların yargılandıkları vahim zarar suçundan suçlu bulunduklarını kaydeden Cemaller, Savcılığın bu suçu ispat etmek için mahkemede dinlettiği tanık Doktor Ahmet Ebeoğlu’nun şahadetine itibar ettiklerini belirtti.

Mahkeme, müşteki Zeki Asımoğlu’nun aldığı yaraların 'ağır yara' olduğuna bulgu yaptı.

Cemaller, Erhan Başay’ı darp etmesi için Bulut Akacan’ın Vasıf Kurbanov ve Orçun Özorçun'u azmettirdiğine bulgu yaptıklarını söyledi.

Mahkeme sanık Vasıf Kurbanov, Orçun Özorcun ve Bulut Akacan'ı işlediği tüm suçlardan suçlu buldu.

Mahkeme ceza takdirini saat 2'de açıkladı. Kararda Bulut Akacan ve korumaları Vasıf Kurbanov  ile Orçun Özorcun 2’şer yıl hapse mahkum edildi.

anne-004.jpg

Kararın okunmasının ardından Bulut Akacan'ın annesi fenalık geçdi, ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

m1-118.jpg

Polis bugün Ağır Cezada okunacak Akacan davası ve Ceza Mahkemesi’nde görüşülecek Sahte Evrak davası ile ilgili geniş güvenlik önlemi aldı.

Yol boyunca bazı noktalarda çevik kuvvet ve polis tutuldu

m2-095.jpg

Bu haber toplam 14809 defa okunmuştur
Etiketler : , ,
İlgili Haberler