1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 2784 test yapıldı, 30'u yerel 32 pozitif vaka
72 saat yatılı takipte kalacak

72 saat yatılı takipte kalacak

Sağlık Bakanlığı, iş insanı Bulut Akacan'ın takip maksatlı 72 saat hastanede tutulacağını bildirdi..

A+A-

Bulut Akacan’ın sağlığı ile ilgili Sağlık Bakanlığı yazılı açıklama yaptı.

Girne Merkez Karakolu’nda tutuklu bulunduğu hücrede rahatsızlanarak polis eşliğinde Girne Akçiçek Hastanesi’ne sevk edilen ve polis eşliğinde hastaneyi terk eden Bulut Akacan Lefkoşa Devlet Hastanesi Kardiyoloji bölümündeki doktorların anjiyo önerisini de ret etti.

Ambulans eşliğinde dün akşam saatlerinde Girne’de gittiği özel hastaneden alınarak Lefkoşa Devlet Hastanesi Kardiyoloji bölümüne yatışı verilen Akacan, Kardiyak Marker ( Troponin) ( Kan tetkiki) negatif oluncaya kadar 72 saat yatılı takibi kardiyoloji servisinde yapılmasına karar verildi.

Neler yaşanmıştı?

Bulut Akacan, Girne’de meydana gelen “Vahim zarar” ve “Ciddi darp” suçlarından önceki gün iki koruması ile tutuklanarak dün Girne Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılmış, Akacan ve iki koruması aleyhinde üçer gün tutukluluk emri verilmişti.

Tutuklu olduğu hücrede göğüs ağrısı şikâyeti ile ilgili Girne Akçiçek Hastanesine sevk edilen Akacan, hastaneyi terk ederek, polis eşliğinde Girne Suat Günsel Hastanesi’ne götürülmüştü.

Olayın İçişleri Bakanlığı, Başsavcılık ve Sağlık Bakanlığı bilgisi üzerine Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Bulut Akacan, sabah saatlerinde Devlet Hastanesi’nde anjiyo olmayı ret etti.

Devlet Hastanesi’ni polis eşliğinde terk etmesi olay olan zanlı Akacan’ın sağlık durumu ile ilgili Sağlık Bakanlığı yazılı açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığının açıklaması şöyle:

8 Ocak 2019 saat 13.00 civarında Girne Akçiçek Hastanesi’ne göğüs ağrısı şikâyeti ile başvuran Bulut Akacan’a orada bulunan kardiyoloğumuz tarafından bir takım tetkikler önerilmiş, ancak kendisini özel bir hastanede doktorunun olduğunu belirterek, yanında polis olmasına rağmen hastaneyi terk etmiştir.

Daha sonra akşam saat 22.00 civarında adli vaka olması sebebi ve bu tür hastaların devlet hastanesinde tedavi olması gerektiği göz önüne alınarak, Polis Genel Müdürlüğü ile istişare içerisinde Lekoşa Kardiyoloji Servisinden bir ekip, Bulut Akacan’ı özel hastanede ziyaret ederek muayene etmiş, burada yapılan tedavinin devlet hastanemizde de yapılabileceği belirterek, hasta ambulansla doktor eşliğinde Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu kardiyoloji bölümüne alınmıştır.

Hastanın kan tetkiklerinden birinin yüksek olması nedeniyle sabah saatlerinde toplanan devlet hastanemizin kardiyoloji ekibi hastaya anjiyo önermiştir. Ancak hastanın kendisi anjiyo yapılması önerisini reddetmiştir.

Hastanın medikal tedavisi serviste başlanmış olup, Kardiyak Marker ( Troponin) ( Kan tetkiki) negatif oluncaya kadar 72 saat yatılı takibi kardiyoloji servisinde yapılmasına karar verilmiştir.

72 saat sonra klinik ve laboratuvar sonuçlarına göre ise durumu yeniden değerlendirilecektir.   

 

Bu haber toplam 7833 defa okunmuştur
İlgili Haberler