1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 'Kişilerin ifşa edilmesi insan haklarına aykırı'
3 gün tutuklu kalacak…

3 gün tutuklu kalacak…

DAÜ Mimarlık Fakültesi’nde aralarında çıkan kavgada tasarrufundaki bisturi ile Ali Alrobıae’yi sol göğüs alt kısmından yaralayan zanlı O.L.M.K dün mahkemeye çıkarıldı…

A+A-

DAÜ Mimarlık Fakültesi’nde önceki sabah kız meselesi yüzünden aralarında çıkan  kavgada tasarrufundaki bisturi olarak bilinen sivri uçlu bıçak ile Irak uyruklu Ali Alrobıae’yi sol göğüs alt kısmından yaralayan Filistin uyruklu zanlı O.L.M.K dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Yaralama”, “Kavga” ve “Rahatsızlık” suçlarından dolayı mahkemeye çıkarılan zanlı aleyhine 3 günlük tutukluluk süresi temin edildi.

Suç aleti bulunamadı…

Meselenin tahkikat memuru Gökhan Yıldırım, 5 Haziran tarihinde DAÜ Mimarlık Fakültesi’nde zanlı O.L.M.K ile Ürdün uyruklu Wajd Lala’nın bir taraf,  Irak uyruklu ve meselenin müştekisi olan Ali Alrobıae ve Suriye uyruklu Nael Houary’nin bir taraf olarak aralarında bulunan bir mevzu yüzünden kavga ettiklerini açıkladı. Kavga esnasında zanlının derslerinde kullanmak maksadıyla tasarrufunda bulundurduğu bisturi olarak bilinen sivri uçlu bıçağı müşteki Alrobıae’nin sol göğüs alt kısmına 1 kez sokmak suretiyle yaraladığını açıklayan Yıldırım, zanlının 5 Haziran tarihinde tutuklandığını belirtti. Yıldırım, olay yerinde yapılan arama neticesinde zanlının olayda kullanmış olduğu bisturiye ait kapağın bulunduğunu ancak tüm aramalara rağmen suç aleti olan bisturi bulunamadığını belirterek, kayıp olan suç aletinin arandığını söyledi. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirten Yıldırım, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Tutuklu kalacak…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla, zanlının tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

 

Bu haber toplam 1847 defa okunmuştur
Etiketler : , ,
İlgili Haberler