1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “Zübük” Mağusa’da olacak
 “Zübük”  Mağusa’da olacak

“Zübük” Mağusa’da olacak

Aziz Nesi’nin “Zübük” karakteri 8 Nisan’da Mağusa’da olacak

A+A-


Her ay bir tiyatro oyununu ülkemizin tiyatro severleriyle buluşturmaya devam eden Gazimağusa Belediyesi, bu ay konuk edeceği Zübük oyunuyla izleyenlere büyük bir tiyatro ziyafeti sunacak. Tiyatro kare, 2015’te 100 yaşına girecek olan Aziz Nesin’in en sevilen yapıtlarından “Zübük”ü müzikal komedi olarak sahneye uyarladı. 8 Nisan’da saat 20:00’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda sahnelenecek oyunda, sinemada Kemal Sunal tarafından canlandırılan “Zübük” karakterini Tuna Orhan canlandırıyor.

Nedim Saban’ın uyarladığı “Zübük”; Beylikeğrisi adlı hayali bir yerde, bir seçim sandığının başında geçiyor. Derya Artemel, Füsun Kostak, Halim Ercan, Hakan Akın, Ercü Turan, Hilmi Özçelik, Evren Erler, Serdar Aydın, Emrah Düzkaya, Ena Alpar ve Selim Tezin rol aldığı oyunda, dekor ve kostümleri Sıla Karakaya, müzikleri Orhan Enes Kuzu, ışıkları Mustafa Türkoğlu, koreografi si Özge Midilli, şarkı sözleri Nedim Saban yapıyor.
Biletler koltuk numaralı olarak Mağusa Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden 15 TL fiyatla satılıyor. Daha ayrıntılı bilgi için belediye halkla ilişkilerin 630 0 500 nolu telefonu aranabilir. YD

Bu haber toplam 735 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler