1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “Zübük” ayakta alkışlandı
“Zübük” ayakta alkışlandı

“Zübük” ayakta alkışlandı

Zübük” oyunu dün akşam Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda tiyatro severlerle buluştu

A+A-

 

Mağusa Belediyesi, Tiyatrokare tarafından sahneye uyarlanan Aziz Nesin’in başyapıtı “Zübük” oyununu dün akşam Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda tiyatro severlerle buluşturdu. Aziz Nesin’in toplumun bozuk düzenini hicveden başyapıtı “Zübük” oyununu başarılı bir performansla sahneleyen Tiyatrokare, siyasetçi toplum ilişkilerindeki çarpıklığı bir kez daha gözler önüne serdi.

2015’te 100 yaşına girecek olan Aziz Nesin’in en sevilen yapıtlarından “Zübük” oyunu müzikal komedi olarak Nedim Saban tarafından sahneye uyarlandı.  Beylikeğrisi adlı hayali bir yerde, bir seçim sandığının başında geçen oyunda, hiçbir değer yargısına sahip olmayan ve hem insanları hem milli ve dini değerleri çıkarı uğruna kullanan Zübük’ün entrikalarla milletvekilliğine kadar yükselmesi anlatıldı.

Meslek hayatına Antalya Devlet Tiyatrosu’nda başlayan ve “Hokkabaz” filminde Cem Yılmaz ile başrol oynayarak, 18. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde ödül alan Tuna Orhan, “Zübük” karakterine farklı bir yorum getirdi. Derya Artemel, Füsun Kostak, Halim Ercan, Hakan Akın, Ercü Turan, Hilmi Özçelik, Evren Erler, Serdar Aydın, Emrah Düzkaya, Ena Alpar ve Selim Tezin rol aldığı oyunda, dekor ve kostümleri Sıla Karakaya, müzikleri Orhan Enes Kuzu, ışıkları Mustafa Türkoğlu, koreografi si Özge Midilli, şarkı sözleri Nedim Saban yaptı.

Bu haber toplam 667 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler