1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ZUBİ'NİN AİLESİ HAK BEKLİYOR
ZUBİNİN AİLESİ HAK BEKLİYOR

ZUBİ'NİN AİLESİ HAK BEKLİYOR

Güngör çöplüğünde çöp boşaltma işlemi sırasında kamyonunun presine başının sıkışması sonucu hayatını kaybeden Lefkoşa Belediyesi eski çalışanı Mehmet Zubi’nin kayınbiraderi de eyleme katıldı “ENİŞTEMİN AİLESİNE HALEN MAAŞ BAĞLANMADI”

A+A-

 

Güngör çöplüğünde çöp boşaltma işlemi sırasında kamyonunun presine başının sıkışması sonucu hayatını kaybeden Lefkoşa Belediyesi eski çalışanı Mehmet Zubi’nin kayınbiraderi de eyleme katıldı

 

“ENİŞTEMİN AİLESİNE HALEN MAAŞ BAĞLANMADI”

 

 

Güngör çöplüğünde çöp boşaltma işlemi sırasında kamyonunun presine başının sıkışması sonucu hayatını kaybeden Lefkoşa Belediyesi eski çalışanı Mehmet Zubi’nin ailesi sosyal güvence haklarını halen alamadı. Mehmet Zubi’nin kayınbiraderi Ersin Eminoğlu, eniştesinin ölmediğini adeta öldürüldüğünü iddia ederek, sosyal güvencesiz çalışmanın acısını yaşadıklarını ifade etti. Çalışanların sosyal güvencesini almalarını destekleyen Eminoğlu, dünkü belediye çalışanlarının eylemine katıldı. Eminoğlu, eniştesi Mehmet Zubi’nin, “ekmeği için çalışırken ekmek yolunda öldüğünü” söyleyen Eminoğlu, ablasının ve üç çocuğunun halen maaş almadığını dile getirdi.

Ersin Eminoğlu, “Eniştem çöp boşlatma işine tek başına giderdi. Onu yalnız gönderdiler o ölmedi adeta öldürüldü. Eniştem öldükten sonra iki kişi göndermeye başladılar. Eniştemi kurban ettiler. Eniştemin yanında bilinçli biri olsaydı şimdi aramızda olacaktı. Ekmeği için ekmek yolunda öldü. Bunun hesabını kim verecek. Cemal Bulutoğluları ekranlara çıkıp eniştemin ehliyeti olmadığını söyledi ama yalan söylüyor. Eniştemin ehliyeti vardı. Bizim içimiz yanar, O ölünün arkasından yalan söyler. Eniştem öldüğü gün çocuğu bir aylık oldu. Onu Türkiye’ye akrabamızın yanına gönderdik. Ablama halen maaş bağlanmadı. Sendika bize büyük destek verdi, sahip çıktı onlara çok teşekkür ederiz. Ayrıca Maliye Bakanı Ersin Tatar ve Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi de yalnız bırakmadı. Onlara da teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 653 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler