1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Zor viraj
Zor viraj

Zor viraj

Maç öncesi yapılan yorum ve öngörülerde her iki takım için de zor geçeceği tahmin edilen bir maçtı, öyle de oldu. Konumları itibarı ile kaybetmek hiçbirinin işine gelmiyordu. Bu psikoloji ile başlayınca gerek Gönyeli’nin gerekse Lapta’nın karş

A+A-

 

 

Maç öncesi yapılan yorum ve öngörülerde her iki takım için de zor geçeceği tahmin edilen bir maçtı, öyle de oldu. Konumları itibarı ile kaybetmek hiçbirinin işine gelmiyordu. Bu psikoloji ile başlayınca gerek Gönyeli’nin gerekse Lapta’nın karşı tarafa yüklenip rakibinin zaafiyetlerinden yararlanma düşüncesinde oldukları gözlemlendi.

Hüseyin hoca geçen hafta defans bloğundan İbrahim’i kaybedince bu hafta üçlü savunmaya geri döndü ve Şahin’in yanına ikinci stoper olarak Talat’ı yerleştirdi. Orta alanda dörtlü bloğun önüne ise ileride üç forvetle başladı ve maç boyunca da bunda ısrar etti. İki stoperin arkasında sarkık oynayan Devrim savunmanın emniyet sübabı gibiydi. Soğukkanlı ve kendinden emin tavrıyla defansı toparlayan bir görüntü çizdi. Bana göre yabancı transfer yapılacaksa işte böyle Devrim gibi farkını ortaya koymalı.

Lapta’nın gol bulmakta zorlanmasının nedenlerinden birisi de orta alanda görev yapan oyuncularının gerekli hazırlık paslarını yapıp takımı hücuma kaldıracak organizasyonları yapamamalarıydı. Önde üç tane forvet elemanı olmasına rağmen onları topla buluşturmakta zorlandılar. Özellikle Ahmet Coşkun gibi bireysel yetenekleri fazla olan bir oyuncunun topla buluşturulması lazımdı. Ahmet istediği topları alamayınca orta alana kadar inerek top almaya çalıştı. İleride Nana ve Emanuel ile birlikte gol arayan Ahmet Coşkun ilk yarı sol çizgiye yakın oynadı. İkinci devre bu kez sağ çizgiye yakın oynadı ancak dörtlü savunma ile oynayan Gönyeli, Ahmet Coşkun’u İsmail ile kontrol altında tutmaya çalıştı. Bulunduğu koridorda kendisinden fizik olarak daha avantajlı olan İsmail Kovancı’nın markajından bir türlü kurtulamadı. İçeriye katettiği bir pozisyonda markajdan kurtulunca aldığı pası çok iyi değerlendirdi ve yeteneğinden birşey kaybetmediğini gösterdi. Ancak şu bir gerçek ki Lapta Ahmet Coşkun’dan daha çok faydalanmak istiyorsa onu daha çok topla buluşturması lazım.

Gönyeli’ye gelince aslında fena mücadele etmediler. Gol pozisyonları da vardı, ancak ileride Diallo ve Kadri çok da etkili olamadılar. 4-4-2 tertibiyle oynadılar golü kalelerinde gördükten sonra geride daha çok risk almaya başladılar.

Orta alanda Hasan Kanlı ön libero olarak görev yaparak rakibin bu bölgede üstünlük kurmasını engellemeye çalıştı, fakat ortasaha oyuncuları oyunu rakip alana yıkacak bir anlayış ortaya koymadı. Bu yüzden bu bölgede üstünlüğü ele geçiremediler. Hişam hoca, Bülent’i de oyuna alarak tüm kozlarını oynadı ancak istediği sonucu alamadı. Maç sonunda da gülen taraf Lapta oldu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 583 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler