1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Zor maçta altın değerinde üç puan
Zor maçta altın değerinde üç puan

Zor maçta altın değerinde üç puan

Geçtiğimiz gün, Yenicami’nin puan kaybetmesinden sonra, dün kaymaklının Göçmenköy deplasmanında alacağı puan veya puanlar önem kazanmıştı. Nitekim kötü zemin ve şiddetli esen rüzgâra karşı üstelik de 58 dakika on kişi oynayarak alınan üç puanın anla

A+A-

Geçtiğimiz gün, Yenicami’nin puan kaybetmesinden sonra, dün kaymaklının Göçmenköy deplasmanında alacağı puan veya puanlar önem kazanmıştı. Nitekim kötü zemin ve şiddetli esen rüzgâra karşı üstelik de 58 dakika on kişi oynayarak alınan üç puanın anlamı çok büyük oldu.

Kısacası bayrama bayram yaparak giren bir takımın, camiasına bunda daha güzel bir hediye vermesi beklenemezdi.

Zor bir maçta alınan altın değerindeki üç puanın, takım üzerinde yaratacağı moral ve motivasyon ileriki haftalar için oldukça önem kazanmıştır.

Rüzgârı arkasına alarak oyuna başlayan K.Kaymaklı, ilk dakikalarda yakaladığı pozisyonları değerlendiremeyince oyunda denge kuran ve mücadele hırsı artan Göçmenköy karşısında çok zorlandı.

Özellikle Jeffrey’nin oyundan atılmasından sonra Göçmenköy karşısında ölüp ölüp dirilen bir kaymaklı izledik. İkinci yarıda rüzgarı arkasına alarak oyuna başlayan Göçmenköy, bir çok gol pozisyonuna girmesine rağmen bunlardan birini rakip ağlara gönderemedi.

Kaymaklı eksik olduğunun bilinci ile oyunu kontraya döndürdü. Ofansta etkili oyuncularının olması ve üstelik Göçmenköy savunmasının da ağır oluşun, kaymaklının bu tür oyunu benimsemesi çok doğaldı. Sonuçta Göçmenköy, rakibine gol için yüklendiği bir sırada, ki bana göre de penaltı verilmesi gereken bir pozisyonda, kaymaklı ceza alanı içerisinde, Çağrı’nı elle oynamasına itiraz ederken, gelişen bir kontra atakta Debola’nın yaklaşık 60 metre götürdüğü topu, al da at dercesine Yaşinses’e verince, o da topu ağlarla kucaklaştırdı ve altın değerindeki üç puanın sahibi oldu.

Aslında hakemlerin her konuda daha dikkatli düdük çalması gerekiyor. Her hafta kartlar konusunda çok dengesizlikler görüyorum. Örneğin dünkü maçta, Tabiye ikinci kartı göstermekte cesaret edemeyen bir hakemin Jeffrey’ye ikinci sarı kartı rahat göstermesi oyun içerisindeki dengesizliklerdir.

Her zaman söylüyoruz bu yıl lig bir başka önem taşıyor. Üstekiler ve alttakiler olarak ortaya çıkan tabloda, her maç ayrı bir önem kazanmıştır. O nedenle hakemle bu yıl çok önemli bir sınavdan geçeceklerdir. Temennim anlılarının akı ile bu sezonu tamamlamalarıdır. Vicdanen rahat olmak ve adaleti dağıtmak istiyorsanız, çok çalışıp cesaretli olmanız gerekiyor.

Maçın genelinde fazla kalite yoktu. Bunun sebebi, zemin ve şiddetli esen rüzgardı. Teknik kapasitesi yüksek olan takımlar bu tür koşullarda fazla varlık göstermelerini bekleyemezsiniz. Buna rağmen, kaymaklıdaki kaliteli ve tecrübeli oyuncular fazla olunca oyunun kaderini değiştirmek de bu oyunculara kalıyor.

Ancak kaymaklının dünkü kazanma hırsı olağanüstüydü, bir hafta önceki takımla dünkü takım arasında dağlar kadar fark vardı. Sihirli bir değnek futbolculara değdi ve futbolcular bir haftada değişti. Ülkenin gerçekleri maalesef bunlar. İpler futbolcunun eline geçerse hem teknik heyetin hem de yönetimin işi çok zordur. 

Şunu da belirmeden geçemeyeceğim. İlerleyen yaşına rağmen çok çalışan, sahada basmadık yer bırakmayan Bülent’i de kutluyorum. Dünkü maçta takımının galip gelmesi için çok çaba harcadı ancak sonuç alamadı…        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1071 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler