1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘ZOR DOSTUM ZOR’
‘ZOR DOSTUM ZOR’

‘ZOR DOSTUM ZOR’

YENİDÜZEN, 17 Ağustos Cuma günü Maliye Bakanlığı ve sendikaların oluşturduğu protokol masasında, sunulan 44 madde ile ilgili beklentileri, sendika temsilcilerine ve Maliye Bakanı Ersin Tatar’a sordu SENDİKACILAR: “MAAŞ ARTIŞINDAN BEKLENTİM

A+A-

 

 

 

 

YENİDÜZEN, 17 Ağustos Cuma günü Maliye Bakanlığı ve sendikaların oluşturduğu protokol masasında, sunulan 44 madde ile ilgili beklentileri, sendika temsilcilerine ve Maliye Bakanı Ersin Tatar’a sordu

 

SENDİKACILAR: “MAAŞ ARTIŞINDAN BEKLENTİMİZ YOK”

 

BAKAN: “ARTIŞA İMKAN YOK”

 

 

 

 

ARTIŞ YAPILMAYACAK…

 

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Maliye Bakanlığı’nın davetiyle toplanan protokol masasının tamamen “UBP Kurultayı’na endeksli” olarak yapıldığına dikkat çekerek, mali duruma bakıldığında maaşlara artış yapılmayacağını ve beklentileri olmadığını söyledi.

 

GÖSTERMELİK TOPLANTI…

 

Tıp-İş Örgütlenme Sekreteri Ömer Gür, hükümetten bir beklentileri olmadıklarını dile getirerek, “Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Yapılan protokol toplantısı göstermelik” dedi.

 

HÜKÜMETİN SIKINTISI YOK…

 

Hür-İş Başkanı Yakup Latifoğlu, “Maliye Bakanı Ersin Tatar mali olarak bir sıkıntı olduğunu söylüyor ama kendileri için bu sıkıntı yok” diyerek, mali konular görüşülene kadar ısrar edeceklerini, iyi niyetle masaya oturulacağını belirtti.

 

KURULTAYA ENDEKSLENDİLER… 

 

Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş, sendikalar tarafından sunulan taleplerin gerçekleşmesinden beklentileri olmadığını dile getirdi. Hükümetin halka bir şey vereceğine inanmadığını vurgulayan Özkardaş, UBP’nin genel kurula endekslendiğini, halkı düşünmediğini söyledi.

 

TATAR, “İMKAN YOK” DEDİ

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar da kamuda yetkili sendikaların, 2012 Mali Yılı taleplerinde sunduğu % 14.72 Hayat Pahalılığı oranının maaşlara yansıtılmasına “imkân yok” dedi. Sunulan 44 maddenin tartışılıp, görüşüleceğini söyleyen Tatar, Hükümetin bütçe durumunun ortada olduğunu, gerekli incelemeleri yaparak rakamları değerlendireceklerini belirtti.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

Bu haber toplam 913 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler