1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ZİRVEYE DOĞRU
ZİRVEYE DOĞRU

ZİRVEYE DOĞRU

Eroğlu, 22-24 Ocak’ta New York’ta yapılacak zirve öncesinde Cumhuriyet Meclisi’ni; Halk Konseyi’ni ve Meclis Platformu’nu bilgilendirecek.

A+A-

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 22-24 Ocak’ta New York’ta yapılacak zirve öncesinde Cumhuriyet Meclisi’ni; Halk Konseyi’ni ve Meclis Platformu’nu bilgilendirecek.

 

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Eroğlu 12 Ocak Perşembe günü Cumhuriyet Meclisi’ne, 14 Ocak Cumartesi sivil toplum örgütleri ve sendikaların yer aldığı Halk Konseyi’ne ve 16 Ocak Pazartesi günü ise Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen parti başkanlarının ve temsilcilerinin yer aldığı Meclis Platformu’na Kıbrıs sorununa çözüm bulmak amacıyla sürdürülen müzakerelerde gelinen aşamaya ilişkin bilgi verecek.

 

Açıklamada, “Bilindiği üzere 22-24 Ocak tarihleri arasında New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin katılımıyla yapılacak 5. üçlü zirve toplantısı Kıbrıs sorununun geleceği açısından son derece önemli bir dönüm noktası niteliği taşımaktadır” denilerek, Halk Konseyi toplantısına, bugüne dek platforma kayıt yaptırmamış olan ve Cumhurbaşkanlığı’ndan bilgi talep eden sendikaların temsilcilerinin de katılabileceği ifade edildi.

Bu haber toplam 738 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler