1. HABERLER

  2. Zirvede Macila - Tabak ikilisi
Zirvede Macila - Tabak ikilisi

Zirvede Macila - Tabak ikilisi

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği ve Kyrenia Off Road Derneği’nin ortak organizasyonuyla ve Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün sportif direktörlüğünüde 2017 sezonunun son off road yarışı, “2. AluDenizalp Off Road Rally Sprint Yarışı” geçtiğimiz gün yapıldı.

A+A-

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği ve Kyrenia Off Road Derneği’nin ortak organizasyonuyla ve Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün sportif direktörlüğünüde 2017 sezonunun son off road yarışı, “2. AluDenizalp Off Road Rally Sprint Yarışı” geçtiğimiz gün yapıldı. Büyük çekişmeye sahne olan yarışta en iyi dereceyi Göksel Macila-Buğra Tabak ikilisi elde etti

İlk kez geçtiğimiz sene, Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği ile Kyrenia Off Road Derneği’nin ortaklaşa organize ettiği ve geleneksel hale gelmesi planlanan “2. AluDenizalp Off Road Rally Sprint Yarışı”, geçtiğimiz gün geçilen 5 etap ile yapıldı. Balıkesir, Aslanköy ve Lavinium (BRT) bölgelerinde yapılan yarışta ilk sırada Göksel Macila-Buğra Tabak ikilisi yer aldı. İkinci sırada Halim Kahveciler-Ramadan uzun ikilisi finişe ulaşırken, üçüncü Cem Aytaç-Hasan Uzun ikilisi oldu.

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün sportif direktörlüğünü üstlendiği yarışta 19 ekip start alırken, çeşitli sebeplerle 6 ekip finişe ulaşamadı. Araçların motor hacimlerine göre üç sınıfa ayrıldığı yarışta K2’nin lideri Göksel Macila-Buğra Tabak ikilisi olurken onları sırasıyla Yusuf Hüdan-Hasan Reyhan ve Cemal Arsal-Ahmet Buzlukcuoğlu ikilisi takip etti. K3’te Halim Kahveciler-Ramadan Uzun ikilisi ilk sırada, Cem Aytaç-Hasan Uzun ikilisi ikinci sırada ve Musa Ersoy-Hilmi Çelebioğlu ikilisi üçüncü sırada yer aldı. K1 sınıfını ise Levent Sönmez-Ramadan Kıral ikilisi kazandı. İkinci Cemal Çelik-Recep Bilgin ikilisi olurken, üçüncü Orhun Mevlit-Coşkun Gürel ikilisi oldu.

Toplam uzunluğu 115 kilometre olan yarışın ana sponsorluğunu AluDenizalp Limited üstlendi. Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Gönyeli Belediyesi, KKTC Sağlık Bakanlığı, KKTC Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Paşaköy Belediyesi ve Güven Sigorta’nın da katkılarıyla hayata geçirilen yarışın ödül töreni Gönyeli Belediye Sarayı önünde yapıldı ve dereceye girenlere kupaları takdim edildi.

ralli-001.jpg

Bu haber toplam 1134 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler