1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Zirve yarışı devam ediyor
Zirve yarışı devam ediyor

Zirve yarışı devam ediyor

Mağusa Gelişim Akademisi, Vakıflar Spor Kulübü ve Doğu Akdeniz Üniversitesi oynadıkları karşılaşmaları farklı kazandılar

A+A-

Geçtiğimiz hafta tamamlanan 14'üncü hafta karşılaşmalarında rakiplerini mağlup eden Mağusa Gelişim Akademisi, Vakıflar Spor Kulübü ve Doğu Akdeniz Üniversitesi zirvede yalnız kalarak şampiyonluk yarışına devam ettiler.

Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu tarafından düzenlenen 2015 takımsal Bilardo Ligi’nde 14. Hafta geride kalırken, Mağusa Gelişim Akademisi, Vakıflar Spor Kulübü ve Doğu Akdeniz Üniversitesi zirvede yalnız kaldı.
Geçtiğimiz hafta tamamlanan 14'üncü hafta karşılaşmalarında berabere sonuçlanan karşılaşma olmazken iki karşılaşma 6-0,  iki karşılaşma  4-2, bir karşılaşma ise 5-1 tamamlandı.

Sıralamada zirvede yer alan Mağusa Gelişim Akademisi Lefkoşa Türk Belediyesi'ni 5-1 mağlup ederken, 2'nci sırada yer alan Vakıflar Spor Kulübü Deniz Plaza Spor Kulübü'nü, 3'üncü sırada yer alan Doğu Akdeniz Üniversitesi ise Mehmetçik Türk Çiftçiler Birliği'ni aynı skor ile 6-0 mağlup etmeyi başardı.

Bu sonuçların ardından  bitime 4 hafta şampiyonluk mücadelelerini devam ettiren 26 puanlı Mağusa Gelişim Akademisi ile 24 puanlı Vakıflar Spor Kulübü ve 21 puanlı Doğu Akdeniz Üniversitesi en yakın takipçileri  Akdeniz Spor Birliği'ne 5 puan fark yaparak zirvede yalnız kaldılar.

Ligin 14'üncü haftasında oynanan diğer karşılaşmalarında ise Alsancak Belediyesi Mağusa Spor Derneği'ni, Akdeniz Spor Birliği ise Baf Ülkü Yurdu'nu aynı skor ile 4-2 mağlup etti.

Bu haber toplam 729 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler