1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ZİNCİRLEME KAZA
ZİNCİRLEME KAZA

ZİNCİRLEME KAZA

Lefkoşa-Mağusa ana yolunda meydana gelen zincirleme kazada 8 araç birbirine girdi

A+A-

 

 

Lefkoşa-Mağusa ana yolu Haspolat yakınlarında dün akşam saatlerinde iki ayrı noktada meydana gelen zincirleme trafik kazasında toplam sekiz araç birbirine girdi.

Dikkatsiz sürüş nedeniyle meydana gelen kazalarda Remziye Karaokçu isimli sürücü yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

İlk kaza, dün saat 17.30 raddelerinde Lefkoşa’dan Gazimağusa istikametine gitmekte olan JL 631 plakalı araç sürücüsü Özgen Avlanmaz’ın trafiğin tıkanık olmasından dolayı aniden durması ve o esnada arkadan gelen FP 574 plakalı araç sürücüsü Can Abbar’ın Avlanmaz’ın aracına çarpmasıyla meydana geldi.

Çarpışma esnasında FP 574 plakalı aracın arkasından gelen KV 978 plakalı araç da araçların durmasını fark etmeyerek FP 574 plakalı araca vurdu.

 

BEŞ ARAÇ ÇARPIŞTI

Öte yandan dikkatsiz sürüş nedeniyle trafiğin sıkışmasından dolayı yaklaşık 10 dakika arayla aynı ana yol üzerinde ikinci bir zincirleme kaza gerçekleşti.

İkinci kazada Lefkoşa’dan Gazimağusa istikametine gitmekte olan KG 691 plakalı araç sürücüsü Gamze Özikiz, aynı yönde gitmekte olan EK 548 plakalı araç sürücüsü Remziye Karaokçu’ya çarptı, Karaokçu da çarpmanın etkisiyle önünde bulunan GT 161 plakalı araç sürücüsü Necati Dağseven’e vurdu.

Kazadan sonra JM 881 plakalı araç sürücü Kamuran Kaşifoğluları, önünde seyreden KG 691plakalı aracın sürücüsüne çarparak yolun soluna savurdu, savurmanın etkisiyle Orman Dairesi’ne ait RHA 3544 plakalı aracın önünü tıkadı.

 

YARALI VAR

Trafiğin uzun süre tıkanmasına neden olan zincirleme kazasında EK 548 plakalı araç sürücüsü Remziye Karaokçu yaralanarak Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, can kaybının yaşanmaması bir mucize olarak ifade edildi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1304 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler