1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ZEYTİN FİDANI TARTIŞMASI
ZEYTİN FİDANI TARTIŞMASI

ZEYTİN FİDANI TARTIŞMASI

Kaymakam: “Devlet arazisine izinsiz ekildi” Gayretköy’de ektiği zeytin fidanlarının sökülmesi üzerine Kaymakamlığa şikâyette bulunan İsmet Başeğmez’in, söz konusu fidanları devlet arazisine izinsiz ektiğini belirten Güzelyurt

A+A-

 

Kaymakam: “Devlet arazisine izinsiz ekildi”

 

Gayretköy’de ektiği zeytin fidanlarının sökülmesi üzerine Kaymakamlığa şikâyette bulunan İsmet Başeğmez’in, söz konusu fidanları devlet arazisine izinsiz ektiğini belirten Güzelyurt Kaymakamı Menteş Gündüz, ağaçları da muhtarın söktüğünü ifade etti.

Sökülen zeytinlerin 30-40 cm’lik fidan olduğunu söyleyen Kaymakam Gündüz, fidanların izin alınmadan, yasal olmayan bir şekilde devlet arazisine ekildiğini kaydetti.

“Hali araziler herkesindir” diyen Kaymakam Gündüz, her isteyenin istediği yere bir şeyler ekip dikemeyeceğini ifade etti.

Olayda iddia edildiği gibi siyasi bir durum olmadığını da söyleyen Kaymakam Gündüz, tüm iddiaları da reddetti.

 

BAŞEĞMEZ: “SUÇ SİYASİ NEDENLERLE KAPATILDI”

Uzun süredir özenle yetiştirdiği, büyüttüğü evinin yanındaki 40 zeytin, 20 çam ağacının yanı sıra çitlerinin de söküldüğünü ileri süren İsmet Başeğmez, ortada narenciye fidanlarını yendiğine dair Tarım Dairesi’nin raporu ve ağaçların sökülmesinin de ortada olmasına karşın , ‘siyasi’ nedenlerle hiçbir cezanın uygulanmadığını savunmuştu

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 963 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler