1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Zevk aldılar!..
Zevk aldılar!..

Zevk aldılar!..

Meclis’te ‘yazıklar olsun’, ‘utanıyoruz bu vekillerden’ dedirtecek görüntüler yansıdı geçtiğimiz gece… TDP ve UBP’li milletvekillerinin kavgası adeta ‘sokak kavgası’nı andırıyordu. İtişmeler kakışma

A+A-

 

 

Meclis’te ‘yazıklar olsun’, ‘utanıyoruz bu vekillerden’ dedirtecek görüntüler yansıdı geçtiğimiz gece…

TDP ve UBP’li milletvekillerinin kavgası adeta ‘sokak kavgası’nı andırıyordu.

İtişmeler kakışmalar içinde, TDP Milletvekili Mustafa Emiroğluları, Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’in ‘gırtlağını’ sıkarken, diğer yandan, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ve TDP Milletvekili Angolemli, yaka paça çekiştiriliyordu.

Ama bazıları vardı ki bu durumdan ayrıca bir zevk alıyordu. Fotoğraflara dikkatlice bakıldığında, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun yüzünde güller açıyordu adeta… Arkada Angolemli’ye sarılan Ejder Aslanbaba’nın da keyfine diyecek yoktu.

Önde UBP vekili Hasan Taçoy bir taraftan Emiroğluları’nın koluna abanmış çekiştirirken, bir yandan da gülerek poz vermeyi ihmal etmiyordu.

Hele Afet Özcafer’in o pozu hafızamdan gitmiyor. O pankartı tutmuş çekiştiriyor. Bir taraftan Çakıcı çektik sonra diğer taraftan gülerek Özcafer, çekiyor. Tıpkı çocukların ip oyununu andıran bir görüntü ortaya çıkıyor.

 


Eroğlu: Ben hep Denktaş Bey’in yanında durdum

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na ne oldu bilemiyorum ama bizi şaşırtmaya devam ediyor ardı ardına…

Dün yaptığı büyük gafı yazmıştım hani 1’nci Cumhurbaşkanı Denktaş için yapılan etkinlikte…

Ama  o etkinlikte bir açıklama daha yapan Eroğlu bugüne kadar bizim bildiğimiz bir şeyin tam tersini söyledi.

Ne dedi  Eroğlu, “Ben hep Denktaş Bey’in yanında durdum”. Biz bugüne kadar karşısında biliyorduk, demek ki yanılmışız…

 


 

Taçoy: Çeke çeke indireceğiz…

 

UBP Milletvekili Hasan Taçoy, Kibrispostasi adlı internet sitesine yaptığı açıklamada, önceki gece mecliste yaşananları değerlendirdi.

Taçoy, TDP’li vekillerin kürsüyü işgal edeceklerinin hiç akıllara gelmediğini belirterek, Meclis İç Tüzüğü konusunda uyarılar yapıldığını ancak TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın pankart çıkardığını kaydetti. Afet Özcafer’in, Çakıcı’nın elinden pankartı aldığına dikkat çeken Taçoy, Mecliste pankart açmanın yasak olduğunu hatırlattı. Başbakan İrsen Küçük’ün de konuya müdahil olarak eylemin bitirilmesini istediğini belirten Taçoy, TDP’li vekillerin sabaha kadar mecliste oturacaklarını söylediklerini aktardı. “İnmezlerse nasıl indireceğiz? ‘Çeke çeke indireceğiz’ dedik” diye konuşan Taçoy, şiddet kullanılmasına kesinlikle karşı olduklarını buna rağmen TDP’li vekillerin kürsüden çekilerek indirilme olayının mutlaka olması gerektiğini söyledi.

 

 


 

Meclis kavgası

 Facebook’ta gündem oldu!..

 

 “TDP'li vekiller toplumsal muhalefetin yükseltilebilmesine katkı yapmak adına bu akşam meclisten istifa edecekler mi yoksa UBP ve CTP üzerinden mecliste 'muhalefet' figüranlığı yapmaya devam mı edecekler? Toplumsal destek çağrısı yapabilmek için ilk önce bu ayrıntıya açıklık getirmelidirler.”

Turgut Denizgil’in profilinden

***

“Sabah gazeteyi aldım ve inanmaycan gülme geldi içimden :) deller ya ağlanacak halimize gülerik! 2 vekil birbirinin boğazını tutmuş sanki da boğacak!! İşdir bunlar! Bir tarafdan da derim belki da eyyi olur öyle olması belki birbirlerini tüketiller onun içinde da biz da gurtuluruk!”                                  

Derya Kartuna’nın profilinden

 

***

 

“Ben bizim meclisi sinema filmine benzetirim.orda iyi veya kötü rolde oynayan artistler yani vekiller de rol yapıyorlar. Tabii senaryoya göre ve yönetmenin istediği gibi....

Mümtaz Gökçebağ’ın profilinden

 

***

 

 “Ben de akşam TV’de gördüm o itişme sahnesini.Ancak akşam meclise gittiğimizde Çakıcı kürsü de dururdu ve ara verilmişti...Daha önce yine Çakıcı’ya mecliste saldıran vekil ile ne güzel de sohbet ederlerdi..Emin ol şimdi sabah meclis kapandı o kadar kavga patırdı ve beraber çorbacıya gidip şakalaşmışlardır..Tıpkı tiyatro oyuncularının yaptığı gibi..herkesin bir rolü var oynuyor..Perde de kapanınca her şey orda kalıyor..İşte vekillerimiz, işte Kıbrıs…”

Engin Ömer Kunt’un profilinden

***

 “Mezarda emeklilik yasası 1 dakika önce faşist UBP milletvekillerince onaylandı. Tek kelime ile yazıklar olsun. Bir insanı 43 yıl işlemeye zorlayan zihniyetten hesap sorulacaktır...”

Devrim Barçın’ın profilinden

***

 

“Utanıyorum hükümetten utanıyorum bu memleketten... Yazıklar olsun...”
Ayşe Kişmir’in profilinden…

***

 
“Demokratik bir yerde yaşadığımızı hala daha ısrarla iddia edenlere, mecliste (gavede) yaşananlar babılab kapağı olsun. Yazık...”

Uğur Kaptanoğlu’nun profilinden

***

 “KKTC'de demokrasi ayıbı... TDP Başkanı Mehmet Çakıcı'nın kürsüdeki konuşması engellendi.UBP vekilleri tarafından kürsüden zorla indirildi”

Aytuğ Türkkan’ın profilinden


 

‘Emekli maaşlarından vergi kesmek için mecliste sabahlayan iktidar, dün akşam bir kez daha sabahladı ve bu kez sigortalı çalışan ve sigorta emeklilerinin boğazını sıktı. Kendi çıkar düzenleri devam etsin, birilerinden aferin alsınlar diye daha ne kadar küçülecekler merak ediyoruz”

Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi

 


 

‘TDP’li milletvekillerini kürsüden çekerek çıkarttık. Tepki gösterildi. Herkesin yüzünün güldüğü bir resim de var. Kırıcı ve incitici hareketler olmamalı. Bu yasalar öyle ya da böyle geçecekti. Ne yaparsak yapalım geçmesi engellenemezdi”

Hasan Taçoy (UBP Vekili)

 


 

 
‘Şimdiki aklım olsaydı yapar mıydım....Şimdiki aklımın olması için yapardım...’
Cemal Kavalcıoğlu’nun profilinden

***

‘Yaşayıp gördüğümüz kadar değil, düşüp ağladığımız kadar öğreniyoruz hayatı...’

Derviş Aygın’ın profilinden

 


FOTOYORUM

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1568 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler