1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ZERRİN AKINCI’DAN MODA DERSLERİ
ZERRİN AKINCI’DAN MODA DERSLERİ

ZERRİN AKINCI’DAN MODA DERSLERİ

Londra Moda Haftası’nda ses getiren Zerrin Akıncı moda tasarımına ilişkin bilgilerini moda tasarım dersleri ile ülkesine taşıyacak

A+A-

 

 

 

Londra Moda Haftası’nda ilginç, çarpıcı kreasyonları ile ses getiren Zerrin Akıncı moda tasarımına ilişkin bilgilerini moda tasarım dersleri ile ülkesine taşıyacak.

Dünya moda sektöründe ZA by Zerrin Akıncı imzasıyla hızla yükselen Akıncı, yenilikci yaklaşımlarıyla dikkat çeken Ledra Art Music & Fine Arts Studio’da moda tasarım dersleri verecek. Merhum lider Osman Örek’in Lefkoşa Köşklüçüftlikte’ki evini müzik ve sanat merkezine dönüştürerek faaliyetlerini burada sürdüren Ledra Art Müzik ve Sanat Merkezi,  Zerrin Akıncı’ya kapılarını açarak yurtdışındaki deneyimlerini genç modacı adaylarına aktarmasını sağlayacak.

Küçük yaşlardaki merakının kendisini moda tasarımcılığına yönelttiğini söyleyen Zerrin Akıncı, Kıbrıs’taki üniversitelerde bu olanağı bulamayınca Halkla İlişkiler ve iletişim eğitiminden sonra moda tasarımı için ABD de Nevada Üniversitesi’ne gittiğini anlattı. Kendini işin başında gördüğünü, önüne büyük hedefler koyduğunu belirten Akıncı, moda tasarım alanında kendini geliştirmek isteyen ve bu alanda üniversite eğitimi alma olanağı bulamayan gençlere bilgi ve deneyimlerini aktararak yardımcı olmak amacında olduğunu ifade etti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1456 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler