1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ZERDALİYE İTHAL YASAĞI
ZERDALİYE İTHAL YASAĞI

ZERDALİYE İTHAL YASAĞI

Yenidüzen’in haberleri gündemi belirlemeye devam ediyor. Amcaoğlu, Esentepe-Karaağaç Zerdali Üreticileri Birliği’nin ziyareti sırasında açıkladı

A+A-

 

 

 

 

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, zerdali, kayısı ve şekerpare ürünlerinin hasat dönemi olan 15 Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında bu ürünlere ithal izni verilmemesi talimatı verdi.

Esentepe- Karaağaç Zerdali Üreticileri, dün, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nu ziyaret ederek beklentilerini aktardı. Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, üreticiler, TC’den ithal edilen zerdali, kayısı ve şekerpare ürünlerinin KKTC’de hasat dönemi olan 15 Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında ithalinin yasaklanmasını talep ettiklerini söylediler.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, da yerli üreticinin yanında olmanın önemine dikkat çekerek, Ticaret Dairesi’ne zerdali, kayısı ve şekerpare ürünlerinin belirtilen tarihlerde ithal izni verilmemesi talimatı verdi.

En yakın zamanda zerdali bahçelerinde ziyaretlerde bulunacağını söyleyen Amcaoğlu, ziraat mühendislerinin de bahçelerde incelemeler yapmaya devam edeceğini, üreticilerin sorunlarını çözmek için her zaman yanlarında olunacağını vurguladı.  Esentepe-Karaağaç Zerdali Üreticileri’nin ziyaretinde, Tarım Dairesi Müdürü Mehmet Akif Ünsal da hazır bulundu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 896 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler