1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ZENGİNLİĞİMİZİ GELECEK NESİLLER İÇİN KORUYALIM'
ZENGİNLİĞİMİZİ GELECEK NESİLLER İÇİN KORUYALIM

'ZENGİNLİĞİMİZİ GELECEK NESİLLER İÇİN KORUYALIM'

ÇEKOVA, Karpaz ve KKTC’nin diğer bölgelerinde bulunan zenginliklerin gelecek nesiller için korunması gerektiğine dikkat çekti.

A+A-

 

 

Çevre Koruma Vakfı (ÇEKOVA), Karpaz ve KKTC’nin diğer bölgelerinde bulunan zenginliklerin gelecek nesiller için korunması gerektiğine dikkat çekti.

ÇEKOVA Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Atakol, vakıf yöneticilerinin, KKTC’de yaşayan yabancılardan oluşan bir grup ve Güney’den gruba katılan 30 kadar yabancı diplomat, eşleri ve çocukları ile Avtepe bölgesine gözlem gezisi gerçekleştirdiklerini belirtti.

Gezide, bölgenin doğal zenginlikleri, özellikle medoş laleleri ve orkidelerin “büyük hayranlıkla” izlendiğini vurgulayan Atakol, yabancıların bu kadar lale ve orkideyi bir arada görmediklerini ve bu doğal güzelliğin kendilerini büyülediğini defalarca ifade ettiklerini anlattı.

Atakol, “Karpaz bölgesindeki ve KKTC’nin diğer bölgelerinde bulunan zenginliklerin gelecek nesiller için kesinlikle korunması gerektiğini bir kez daha vurgulamak gereğini duyuyoruz” dedi. 

 

 

 

 

Bu haber toplam 502 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler