1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ZEKİ ZİYA KOLLARI SIVADI
ZEKİ ZİYA KOLLARI SIVADI

ZEKİ ZİYA KOLLARI SIVADI

Kıbrıslı Türklerin Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP) üye tek takımı olan Çetinkaya, bu haklarını yeniden elde etmek için atağa kalktı

A+A-

 

 

 

 

Çetinkaya Kulübü’nün FIFA, UEFA ve FARE nezdinde haklarının korunması ve temsiliyeti için görevlendirildiği eski başkanlardan Zeki Ziya, bunun kendisi için onur olduğunu belirterek, Çetinkaya’yı en iyi şekilde temsil edeceğini, maddi ve manevi birikimlerini de sonuna kadar kullanacağını belirtti

 

Necmi BELGE

 

Kıbrıslı Türklerin Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP) üye tek takımı olan Çetinkaya, bu haklarını yeniden elde etmek için atağa kalktı. Bu konuda, Çetinkaya başkanlığı yaptığı dönemde UEFA Başkanı Michael Platini ile KOP’un 50. yıl kutlamalarında muhatap olan ve dik duruşu ile başta UEFA ile KOP yetkililerini adeta şaşkına çeviren Zeki Ziya, Çetinkaya Kulübü Yönetim Kurulu tarafından FIFA, UEFA ve FARE nezdinde haklarının korunması ve temsiliyeti için görevlendirildi.

Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’e konuşan Çetinkaya Kulübü eski Başkanı Zeki Ziya kendi söylemiyle arkadaşlarının kendisine geçmişteki deneyimlerinden yararlanmak için böyle bir görevi tevdi ettiklerini söyledi.

 

“BENİM İÇİN ONUR”

Zeki Ziya bu bağlamda, Çetinkaya Türk Spor Kulübü’nün bir karar alarak, kendisini FIFA ile UEFA nezdinde tam yetkili olarak temsil etme kararı aldıklarını açıkladı.

Burada önemli olanın, kendisinin veya bir başka kişinin görevlendirilmesi değil, Çetinkaya yönetiminin uluslararası arenada mücadele etme kararı alması olduğunu vurgulayan Zeki Ziya,  bu onuru kendisine verdikleri için Çetinkaya Kulübü Yönetim Kurulu’na teşekkür ettiğini belirtti.

Ziya, eski bir başkan olarak Çetinkaya’yı en iyi bir şekilde temsil edeceğini, maddi ve manevi birikimlerini sonuna dek kullanacağını dile getirirken,  konu ile ilgili aksiyon planını hazırlayıp, en kısa sürede spor kamuoyu ile paylaşacaklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 425 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler