1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ZAMLARA İRONİK YAKLAŞIM
ZAMLARA İRONİK YAKLAŞIM

ZAMLARA İRONİK YAKLAŞIM

Aydınlık Yarınlar Hareketi, hükümetin yaptığı son zamları ironiyle eleştirdi ve "Zamlar yetersiz, artırılmasını talep ediyoruz"

A+A-

 

 

 

Aydınlık Yarınlar Hareketi (AYH), hükümetin yaptığı son zamları ironiyle eleştirdi ve “Zamlar yetersiz, artırılmasını talep ediyoruz. UBP’ye yakıştıramadık” dedi.

 

AYH, sofralardan her geçen gün bir zeytin eksildiğini, yönetenlerin ise bundan rahatsız olmadığını öne sürerek, ülkenin karanlık günlere ilerlediğini savundu.

 

AYH Genel Sekreteri Hasan Arıburun yazılı açıklamasında, akaryakıt ve elektriğe gelen zamlar yanında TL’nin değer kaybetmesinden dolayı yaşananlara ek olarak hükümetin yeni yılda uygulamaya koyduğu zamları eleştirerek, orta ve düşük gelir seviyesindekilerin yaşamlarının zorlaştığını kaydetti.

 

Halkın yaşananları doğru analiz etmesini ve hep beraber hedef belirlemesi gerektiğini kaydeden Arıburun, “2012’nin Kıbrıslı Türkler için tarihsel bir dönüşümün başlangıcı olması için her yurttaşın bu başlangıca katılmasını” istedi.

 

“Yapılanlar ortadadır. Soframızdan her geçen gün bir zeytin eksiliyor ve bizleri yönetenler bu durumdan rahatsız olmuyor” diyen Arıburun, “hükümetin; sorunları aşmak yerine mazeret üretmeyi tercih ettiğini, siyasetçilerin enkaz edebiyatıyla beceriksizliklerine kılıf uydurduğunu” savundu.

 

Arıburun, manidar günlerden geçildiğini, ülkenin en karanlık noktaya doğru ilerlediğini savunarak, “gerek iktidar, gerek muhalefetteki tüm siyasetçilerin, refah ve olanakların sefasını sürerken, halkın şikayetlerine ortakmış gibi yaparak yaşananlardan kendilerini muaf tutma çabasına girdiğini” öne sürdü.

 

AYH Genel Sekreteri Arıburun, ironili eleştirisinde, “Zamları hükümetin halka yeni yıl armağanı olarak gördüklerini ve yapılacak ilk Bakanlar Kurulu toplantısında yeni zamları gündeme getirip kayda değer yeni zamlar yapmasını istediklerini” kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 973 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler