1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Zaman, uyum ve hedef
Zaman, uyum ve hedef

Zaman, uyum ve hedef

Kupa maçları, telafisi olmayan final maçları gibidir. Motivasyon daha da önem kazanır. Bağcıl maça daha motive başlayan taraftı. İstekli oyunu ve baskısı sayesinde topu Lefke yarı sahasında tuttu. İki kanattan da top taşıdı. Yarım devreden sonra takıma

A+A-

 

 

 

Kupa maçları, telafisi olmayan final maçları gibidir. Motivasyon daha da önem kazanır.

Bağcıl maça daha motive başlayan taraftı. İstekli oyunu ve baskısı sayesinde topu Lefke yarı sahasında tuttu. İki kanattan da top taşıdı. Yarım devreden sonra takıma tekrar dönen Devrim, sağ tarafı oldukça etkili kullandı. Onun bu çıkışları Cahit’i savunmaya hapsetti.

Bağcıl takımı orta alanda rakibine yakın oynayıp top kazandı. Baskı sonucu kazandığı topları yüksek pas isabeti ile kullandı. Lefke bu konuda yetersiz kaldı. Top kaybı yaptı. Bu sayede rakibi baskı altına alamadı. Orta alana kadar hazırlık paslarıyla gelen takım topu rakip kale önüne taşıyamadı. Orta alanda kaybedilen toplarla savunmasını yordu.

Yeni transferler Lefke’de etkisiz kalırken Bağcıl’a olumlu yansıdı. Lefke’de Musa ve Heinel beklenen performansı sergileyemedi. Bağcıl’da ise Smart ve Kerim mücadele gücü yüksek futbolcular.

Lefke takımı top rakibe geçtiğinde çok geniş bir alanda oynadı. Bu,  Lefke’nin en büyük yanlışıydı. Top rakipteyken takımın boyunun uzatılması sıkıntı yarattı. Alan daraltması ve baskı yapması gerekirdi. Bağcıl bunu daha iyi yaptı. Oyuna hükmetmesinin nedeni de buydu. Ancak bu hükme rağmen pozisyon zenginliği yoktu. Golde de takımın hava hâkimiyetinin büyük faktörü vardı. Orta alandaki başarısını ileriye de taşıması gerek. Takımın en sağlam yeri ise savunması.

 

***

 

Kupa maçları ikinci devrenin ilk maçıydı. Transferden sonra değişen kadrolar sıkıntı yaratabilir. Devre arasının az olması, kamp sürelerinin sınırlanması ve aceleye getirilmesi, hazırlık maçlarının istenen seviyede yapılamaması bu sıkıntıları yaratan nedenlerdi. Sıkıntıları aşmak için zaman ve oluşacak uyum çok önemlidir. Uyumdan sonra hedefler daha da netleşir. Zaman geçtikçe ve takıma uyum sağlandıkça futbolcuların katkısı da artar. Bu süreci en çabuk geçen takımlar her geçen hafta daha iyiye gidecektir.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 830 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler