1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ZAİM GÖREVİ DEVRALDI
ZAİM GÖREVİ DEVRALDI

ZAİM GÖREVİ DEVRALDI

Polis Genel Müdürlüğü görevine atanan Ahmet Zaim, dün akşam düzenlenen törenle görevi Günay Özan'dan devraldı.

A+A-

 

 

Polis Genel Müdürlüğü görevine atanan Ahmet Zaim, dün akşam düzenlenen törenle görevi Günay Özan'dan devraldı.

Polis Genel Müdürlüğü bahçesine yer alan törende Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Mehmet Daysal, görevi devreden Günay Özan ve yeni Genel Müdür Ahmet Zaim konuşmalar yaptı. Törene, Meclis Başkanı Hasan Bozer, bakanlar ve öteki yetkililer katıldı.

PGM görevine atanan Polis Müdürü Ahmet Zaim’e rütbeleri Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Zaim’in eşi tarafından takıldı.

Yaş haddi nedeniyle emekliye ayrılan PGM Günay Özan’a görev süresince kullandığı flaması, teşekkür plaketi takdim edildi.

 

ZAİM: “HALKA HİZMET ETMEYE GELİYORUM”

Polis Genel Müdürlüğü görevine atanan Ahmet Zaim, tören sırasında yaptığı konuşmada KKTC’nin en gelişmiş kurumlarından biri olan PGM’nin en üst görevine atanması nedeniyle başta GKK Komutanı olmak üzere devlet büyüklerine teşekkür etti.

Zaim, görevi devraldığı Günay Özan’a yeni yaşamında sağlık ve mutluluk dileyerek, PGM’nin daha da ileri götürülmesinde kendisi ve ekibine destek verileceğinden emin olduğunu söyledi.

 

“SUÇUN ÖNENMESİNE AĞIRLIK VERİLECEK”

Zaim, öncelikle suçun önlenmesine ağırlık verilecek yeni bir döneme girileceğini ifade ederek, bu bağlamda toplum destekli polis, mahalli polis, çocuk polisi gibi uygulama ve birimlerin süratle yaşama geçirileceğini anlattı. Zaim, “Ben ekibimle çalışmaya ve halka hizmet etmeye geliyorum. Vatandaş-polis el ele sloganı ile yola çıkıyoruz. Güvenli bir toplum oluşturmada polis ve halk bütünleşmesi kaçınılmazdır” dedi.

Ahmet Zaim, suçun önlenmesine modern teknolojinin kullanılması için gerekli çabanın harcanacağını, bu hedefle ulaşılmak için durmadan çalışılacağını söyledi.

Zaim, polise görevini yaparken daha rahat çalışma şartları sağlamaya yönelik adımların da süratle atılacağını kaydetti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 893 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler