1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Zafer, ‘makamsız’ kaldı!..
Zafer, ‘makamsız’ kaldı!..

Zafer, ‘makamsız’ kaldı!..

Lefkoşa Belediyesi başta olmak üzere UBP’li belediyelerin hali içler acısı halde… Borç batağında boğulan bazı UBP’li belediyeler hem çalışanı hem de hizmet ettiği bölge halkını bezdirmiş durumda… Plansız, programsız harcamalar ve

A+A-

 

 

Lefkoşa Belediyesi başta olmak üzere UBP’li belediyelerin hali içler acısı halde… Borç batağında boğulan bazı UBP’li belediyeler hem çalışanı hem de hizmet ettiği bölge halkını bezdirmiş durumda…

Plansız, programsız harcamalar ve icraatlarla belediye başkanlığı yapan belediye başkanlarının acı faturasını ise çalışan ve vatandaş çekiyor.

Lefkoşa Belediyesi’nin batışının ardından Lefke Belediyesi’nin de borçları gündeme gelmişti. CTP’li meclis üyeleri geçtiğimiz hafta mahkemeye suç duyurusunda bulunmuştu.

Dün ise Lefke Belediyesi haciz şokunu yaşadı.

Çalışana hakkını vermeyen ancak makam arabası kullanmayı da ihmal etmeyen Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer’e dün ağır bir darbe vuruldu.

Suzan Biçmen, görevden ayrılırken alacağı kıdem tazminatını alamayınca mahkemeye başvurdu, haciz kararı çıkarılmasına öncülük etti.

Ve belediye başkanın makam aracına haciz geldi.

 


 

Saray’dan gelen telefon

 

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları istifa kararı almış, ancak Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan gelen bir telefonla bu kararından vazgeçmiş. Dün Kanal Sim’de BES Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yalınkaya’nın ortaya attığı iddia bu…

Dün Meclis’te Başbakan İrsen Küçük ve İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile görüşmüş Yalınkaya ve bu bilgiyi onlara da aktarmış. Başbakan Küçük, yalanlamamış…

 

 


 

Kaşif’ten Küçük’e tatil hediyesi mi?

 

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif'in Kasım ayında yapılması beklenen UBP Kurultayı’nda genel başkanlığa aday olduğunu 13 Temmuz tarihinde açıklayacağı iddia edildi.

‘Kibristime’ adlı internet sitesinin haberine göre, Bir grup doktor arkadaşıyla önümüzdeki günlerde Litvanya'ya tatile gidecek olan Ahmet Kaşif'in yurt dışı gezisi sonrasında dönüşte Ercan Havaalanında düzenleyeceği basın toplantısı ile adaylığını açıklayacağı yazıldı.

Kaşif taraftarlarının da Ercan’da olacağı ve büyük bir gövde gösterisi yapılacağı da haberde yer aldı.

 

 


 

 

Meclisin tatil hakkı ve toplumun müstahakkı...

 

“Ve işte bu Meclis şimdi tatile çıkıyormuş…

 Üstelik “kısaltılmış bir tatil” söz konusuymuş…

 Yani;

Meclis iç tüzüğü gereğince;

Meclis, Temmuz ayının ilk iş gününden Ekim ayının ilk iş gününe kadar tatil yapabiliyormuş.

Güya kısaltmışlar bu tatili…

Yine Temmuz ayının ilk iş gününden sonra başlıyor;

Velâkin Ekim ayının ilk iş gününde değil de, 23 Eylül’de sona eriyormuş bu tatil…

Yani efendiler tatillerini sadece bir hafta kısaltmışlar…

Vay Maşallah!... Sevsinler!... Öldüründüler!...

Ne “fedakarlık” ha!?

 Cihan tanık olmadı böyle bir fedakârlığa…”

 

 ALİ TEKMAN

               


 

Rahmetli nenem iktidara talipti...

“Devletin tepesinde gezip tozup, lüks arabaları ile lüks evlerinde ailelerini pamuklar içerisine sarıp sarmalayanlar, yüksek maaşlar ile çalıştıranlar; onlara bin bir dalavere ile hak kazandıranlar; haydan kazandıklarının değerini bilemedikleri gibi, alın teri ve emeği ile masum bir yaşam sürüp, güzel bir ölüm hayal edenlerin halinden anlayamazlar.

Haybeden tatiller yapıp, her gece bir eğlenceye davet edilip, vur patlasın çal oynasın eğlenenler, yıllardır bir gün bile eğlenemeyenlerin halinden anlayamazlar.

Onlar gönül rahatlığı için bir gecede yüz binleri savururken, harcayacağı 50 liranın hesabını tutmak zorunda olanların ne hissettiklerini anlayamazlar.

 Ama bu ülkeyi yönettiklerini zannederler. Oysa yönettikleri kendi lüks, gailesiz ve adaleti bozan yaşamlarından başka bir şey değildir.”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 

 


 

Belediye yangını KTHY yangını gibi olmaz

 

Yürekler acısı bir durumdayız... Ve bu durumda olmamızın sebebi “yönetenler”dir... Lefkoşa Türk Belediyesi’nin bu durumda olmasının sorumlusu da “yönetenleri”dir... Ve en başta da Cemal başkandır...

Siyasetçilerimizin “kaybedince gitme” veya “başaramayınca terk etme” alışkanlığı edinmesi; bunun bir kültür haline gelmesi gerekiyor.

Buna kısaca “istifa” diyorlar...

 

Başkan Cemal Bulutoğluları çok yüksek bir oy oranı ile göreve getirildi. Ancak, şu anda kesinlikle güven bunalımı ve güven bunalımı ötesinde “içinden çıkılamaz” bir durum söz konusudur.

 “İşçileri, Sayıştay raporu nedeniyle durdurdum” demesi; aynı raporun diğer maddelerine hiç özen göstermemesi nedeniyle kabul edilebilir bir mazeret de değildir.”

 

SERHAT İNCİRLİ

 


 

 

LTB’DE AÇLIK

 

Belediye çalışanları 2 aydır maaş alamadı. Sözler verildi, tutulmadı. Başbakan Küçük ve Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, çalışanları kandırmaya devam ediyor.

 


 

 

 

 

MECLİS’İN NİSAP SORUNU…

 

 “Ben de Başkan olarak konuşmalar esnasında arkadaşların içeride olmamasını doğru bulmuyorum ve bu konuda çok şikâyetçiyim…”

 

Hasan BOZER (Meclis Başkanı) 

 

 


 

 

“KKTC'ye kimlik kartı ile girişe SON vermek...Bu ülkede insan gibi yaşayabilmemiz için atılması gereken İLK  adımdır!..”

 

Can DENKTAŞ’ın profilinden

 

***

 

“Kendi limanlarında otoritesi olmayan, askeri makamların ve gemilerin öncelikli olduğu KKTC'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlanmış!”

 

Okan DAĞLI’nın profilinden

 

 


 

FOTO YORUM

 

 

 

 

Bu haber toplam 962 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler