1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ZAFER ÇALIŞANIN
ZAFER ÇALIŞANIN

ZAFER ÇALIŞANIN

Vakıflar İdaresi ile Dome Hotel çalışanları arasında 2009 yılından beri süren davayı, Dome Hotel çalışanları kazandı. Mahkeme Dome Otel’in çalışanların yönetimde kalmasına karar verdi. ZAFER ÇALIŞANIN! “Üreten bizsek yöneten de biz ol

A+A-

 

 

Vakıflar İdaresi ile Dome Hotel çalışanları arasında 2009 yılından beri süren davayı, Dome Hotel çalışanları kazandı. Mahkeme Dome Otel’in çalışanların yönetimde kalmasına karar verdi.

 

ZAFER ÇALIŞANIN!

 

“Üreten bizsek yöneten de biz olabiliriz” dediler, kazandılar…

 

 

 

Dome Hotel çalışanları oteli işletmeye ve yönetiminde söz sahibi olmaya devam edecek.

Vakıflar İdaresi ile Dome Hotel çalışanları arasında 2009 yılından beri süren davayı, Dome Hotel çalışanları kazandı.

Vakıflar İdaresi, Dome Hotel çalışanları ile yaptığı ortak sözleşmeyi tek taraflı fes ederek, otelin tahliye edilmesi için Dome Hotel yönetimine açtığı davayı kaybetti.

Vakıflar İdaresi’nin, otel yönetiminin çalışanlara kalmasının “haksız ve usulsüzce” olduğunu iddia ederek, 3 yıl önce açtığı dava dün “işletme mukavelesinin Vakıflar İdaresi tarafından haksız olarak fes edildiği ve mukavelenin canlı ve bağlayıcı olduğu” şeklinde sonuçlandı. Girne Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Talat Usar, huzurunda görülen davada, davayı kazanan Dome Hotel çalışanlarını Avukat Tahir Seroydaş, Vakıflar İdaresi ile Din İşleri Dairesi’ni ise Avukatlar Zeki Bayram ve Engin Ulunay temsil etti.

“Üreten Bizsek Yöneten de Biz Olabiliriz” ideali ile yola çıkan ve otelin kârını yükselten Dome Hotel çalışanları YENİDÜZEN’e sevinçlerini dile getirirken, Otel Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Karaman davayı sadece çalışanların değil Kıbrıs Türk toplumunun kazandığını dile getirdi.

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1497 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler