1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YÜZLERCE DÖNÜM CAYIR CAYIR YANDI!
YÜZLERCE DÖNÜM CAYIR CAYIR YANDI!

YÜZLERCE DÖNÜM CAYIR CAYIR YANDI!

İskele duman altında kaldı. Yüzlerce dönüm arazini ve içerisinde bulunan balyalar yandı.

A+A-

 

İskele duman altında kaldı. Yüzlerce dönüm arazini ve içerisinde bulunan balyalar yandı. Sitelerin yakınlarında başlayan yangın bölge halkını ve sitelerde evi olanları korkuttu.

Dün sabah 07.30 sıralarında İskele girişi yakınlarında yol kenarında başlayan yangın yakın bölgede evi bulunan ev sahiplerini telaşlandırdı. Bölgede kuru otların yoğun oluşu alevlerin çok çabuk sürede İskele merkezinde bulunan tarlalara ulaşmasına sebep oldu. Köylüler ve itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile etrafı sürülen tarlalardan yangının Şehir merkezine ulaşması engellense de yoğun duman uzun süre ilçe üzerinde kaldı.

“SİGARADAN MI? ANIZ YAKMAKTAN MI?’’

Yangında yüz dönümden fazla tarlanın içerisinde bulunan şinya ve üreticilere ait yüzlerce balya yandı. Yerli vatandaşların yanında, çok sayıda yabancı uyruklu insanın da yaşam bölgesi olarak seçtiği sitelerin bulunduğu bölgede çıkan yangının bir sigara izmaritinden meydana geldiği düşünülürken, alevlerin bağlantısız tarlalarda tekrarlanması, yangını tarla temizliği için birilerinin yaktığı düşüncesinin de oluşmasına sebep verdi.

“KAYMAKAMLIK ANIZ YAKMALARA TEDBİR ALSIN’’

Bölge halkı, sabah alevlerin ilk göründüğü saatlerde alevlerin birden fazla noktada görüldüğü ve birilerinin anız yakmak için bu tarlaları yaktığını iddia etti.

Bölge halkı, yangının evlerini de tehdit eden bir boyuta ulaştığını söyleyerek, itfaiye sıkıntısı çekilen İskele ilçesinde kaymakamlığın anız yakmakla ilgili ciddi bir tedbir alması gerektiğini söyledi.

Polisin olayla ilgili araştırması devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 746 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler