1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'YUSUF KAPTAN'DA SON DURUM
YUSUF KAPTANDA SON DURUM

'YUSUF KAPTAN'DA SON DURUM

Yusuf Kaptan Sahası “Sentetik Çim, Hakem Odası ve Soyunma Odası” projesi ile ilgili son durum: PROJE ONAY BEKLİYOR Turizm ve Çevre Kültür Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu projenin, olması gerektiği gibi Şehircilik Dairesi’ne gönderil

A+A-

 

Yusuf Kaptan Sahası “Sentetik Çim, Hakem Odası ve Soyunma Odası” projesi ile ilgili son durum:

PROJE ONAY BEKLİYOR

Turizm ve Çevre Kültür Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu projenin, olması gerektiği gibi Şehircilik Dairesi’ne gönderildiğini ve buradan onay verilmesi durumda ise Yüksek Anıtlar Dairesi’nin incelemesine alınacağını açıkladı.

Başbakan İrsen Küçük, Milli Eğitim ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi’nin katılımı ile temel atma töreni yapılan, Yusuf Kaptan Sahası “Sentetik Çim, Hakem Odası ve Soyunma Odası” projesi ile ilgili yeni bilgiler YENİDÜZEN’e ulaştı. Gerekli onaylar alınmadan temel atma töreni gerçekleştirilen proje için bu kez prosedürü izleme yolu seçildi. Turizm ve Çevre Kültür Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu, ilgili projedeki aksaklıkların giderilerek, onay almak üzere Şehircilik Dairesine gönderildiğini ve burada onaylanması durumunda, Yüksek Anıtlar Dairesi’nin onayı için incelemeye alınacağını açıkladı.

 

KONU POLİSLİK OLMUŞTU

 

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen temel atma töreninin ardından, Turizm Bakanlığı’nın, “Eski eserdir, inşaat durdurulsun” açıklaması üzerine polis, ilgili firmanın direktörü Ali Kofalı ve çalışanlarını ifadelerini almak üzere Lefkoşa Polis Müdürlüğüne götürmüştü.  Daha sonra yaşanan bu olayın, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın proje onayı almak için gerekli belgeleri, Turizm ve Çevre Kültür Bakanlığına geç göndermesinden kaynaklandığı anlaşılmıştı.

 

PROSEDÜRE UYMA YOLU SEÇİLDİ

 

Projenin son durumu ile ilgili, Turizm ve Çevre Kültür Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu YENİDÜZEN’e konuştu. Aşıkoğlu, ilgili projenin, olması gerektiği gibi Şehircilik Dairesi’ne gönderildiğini ve buradan onay verilmesi durumda ise Yüksek Anıtlar Dairesi’nin incelemesine alınacağını açıkladı. Yaklaşık iki hafta önce, Başbakanlıkta bir toplantı gerçekleştirildiğini belirten Aşıkoğlu, bu toplantıda projenin eksik yönlerinin belirlendiğini ve eksiklerin giderilerek, onay almak üzere Şehircilik Dairesine gönderilmesi kararı alındığını vurguladı. İzlenmesi gerek prosedürün de bu olduğunu ifade eden Aşıkoğlu, projenin Şehircilik Dairesince onaylanması durumunda, bu kez Yüksek Anıtlar Dairesinin onayına sunulacağını açıkladı. Yüksek Anıtlar Dairesinin de onayını alması halinde başlayabilecek olan projenin, henüz Şehircilik Dairesi tarafından onay alıp almadığı bilinmiyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 669 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler